Wakacyjny serwis Wirtualnej Polski

Masz już plany urlopowe? Wiesz, co i gdzie warto zobaczyć? Nie? Wejdź na stronę wakacje.wp.pl. Portal Wirtualna Polska zamieścił tu wszystko, co Internauta o sezonie letnim wiedzieć powinien.

Multimedialny, dynamiczny serwis WP to kompleksowe informacje o polskich i zagranicznych letnich atrakcjach. Można tu znaleźć np. niemal wszystko o Półwyspie Helskim (osobna zakładka witryny), w tym poradnik, co warto zobaczyć, jakie miejsca odwiedzić, jaka pogoda czeka surferów w Chałupach, Kuźnicy, czy Jastarni. Internauci sięgną do kalendarium wakacyjnych imprez, z podziałem na miesiące oraz regiony wymienione w witrynie, ściągną atrakcyjne tapety, obejrzą galerie zdjęć.

Cykl „Polska niezwykła”, powstający we współpracy z wydawnictwem Demart, przybliża wyjątkowe miejsca w poszczególnych województwach kraju. Korzystając z interaktywnej mapy, można od razu przejść do opisów malowniczych polskich miast i miasteczek. W pierwszej odsłonie WP omawia atrakcje Mazowsza, Śląska, Pomorza i Podkarpacia.

Gdański portal nie zapomniał o Kaszubach. Tej części Polski poświęcono cały dział Wakacji. Przy tworzeniu witryny WP współpracuje z Radiem Kaszëbë, nie zabrakło więc krótkiego kursu języka kaszubskiego i materiałów dźwiękowych przybliżających region. Serwis dokładnie opisuje kaszubskie atrakcje, informuje też o pogodzie i warunkach drogowych.

Zakładka „Wyrusz w świat” przenosi użytkownika do kompleksowych wiadomości o najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych przez polskich turystów miejscach świata. Wybierając konkretne państwo (Grecja, Portugalia, Egipt, Tunezja, Turcja, Bułgaria, itp.), internauta ma przed sobą mapę, podstawowe informacje o kraju, który go interesuje, przydatne wiadomości, w tym dane na temat sposobów podróżowania, przepisy celne i wjazdowe, informacje o ubezpieczeniach, szczepieniach, służbie zdrowia.

„Zadbaliśmy o to, by osoba korzystająca z wakacyjnej witryny WP miała przed sobą wszystko, czego potrzebuje. – mówi Małgorzata Bąk, Kierownik Grupy Serwisów Turystycznych – Zgromadziliśmy w jednym miejscu przydatne informacje o największych atrakcjach Polski i świata oraz odnośniki do tych miejsc portalu, które mogą się okazać przydatne w planowaniu podróży, bądź już podczas urlopu. Można też sięgnąć do e-kartek, okazjonalnych logo i dzwonków, sprawdzić premiery kinowe oraz letnie imprezy, poznać nasze propozycje książkowe, skorzystać z kalkulatora walut, komunikatora, wptelefonu.”

Wirtualna Polska udostępnia, z poziomu serwisu, proste w obsłudze systemy rezerwacji hoteli, samolotów i wycieczek. Zainteresowani bezpiecznym podróżowaniem skorzystają zapewne chętnie z działu „Bezpieczne wakacje” – ABC ubezpieczeń turystycznych, assistance, kosztów leczenia.

Wkrótce Internauci będą mogli zamieszczać w serwisie własne produkcje filmowe – zapisy swoich wakacyjnych przygód i wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top