Wiadomości całą dobę

Opublikowano: 10 maja 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Redakcja Wiadomości Wirtualnej Polski przeszła na dwudziestoczterogodzinny tryb pracy. Przez całą dobę redaktorzy serwisu dostarczają użytkownikom najświeższe newsy z kraju i ze świata. Portal tworzy nowoczesną witrynę informacyjną, która jest nie tylko dostawcą, ale też twórcą najważniejszych treści.

„Zmiana systemu pracy redaktorów serwisu ma głównie na celu uczynienie z niego pierwszego źródła informacji – mówi Marek Dziewięcki, kierownik serwisu Wiadomości w WP – Od lat tworzymy miejsce, którego wyróżnikiem jest szereg niespotykanych nigdzie indziej materiałów autorskich. Teraz dołączyły do nich relacje z pierwszej ręki. Nasi reporterzy polityczni i zajmujący się tematyką społeczną są tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Ich mikrofony i aparaty cyfrowe towarzyszą m.in. ostatnio politykom w Sejmie i Senacie. Newsy trafiają do WP przez całą dobę i od razu pojawiają się na naszych stronach. Natychmiast zamieniamy nagrania reporterów na słowo pisane, tworząc z nich gorące wiadomości, zamieszczamy w serwisie materiały multimedialne, też audio (np. wywiady ze znanymi osobami). Nie brakuje również w Wiadomościach bogatej dokumentacji fotograficznej aktualnych wydarzeń”.

Wszystkie materiały reporterskie publikowane są w zakładce Reporter WP, kolejnym – po IMHO (In My Humble Opinion) Krzysztofa Cibora, Naukowym Wizjerze, Kwestionariuszu WP, czy Shakerze – własnym dziale Wiadomości. Serwis systematycznie wzbogaca swoją autorską zawartość, stając się wyjątkowym miejscem wśród internetowych witryn informacyjnych. Ekskluzywne wywiady, raporty specjalne, nietypowe ankiety, wyjątkowe galerie (w tym rysunkowa – Artura Krynickiego) uzupełniono właśnie o felietony profesor Leny Kolarskiej-Bobińskiej i Macieja Maleńczuka. Felietoniści WP komentują, analizują, przepowiadają i omawiają wydarzenia, wprowadzając do serwisu dodatkową atrakcyjną wartość.

Serwis Wiadomości Wirtualnej Polski działa na rynku od ośmiu lat. Jest jedną
z najpopularniejszych witryn informacyjnych w kraju. Współpracuje z największymi agencjami prasowymi oraz fotograficznymi, jak PAP, IAR, AFP, AP oraz kilkudziesięcioma parterami medialnymi, w tym Telewizją Polsat (witryna programu informacyjnego Wydarzenia), Radiem Zet, tygodnikami Wprost, Polityka, Przekrój, Ozon. Miesięcznie odwiedza go niemal 2,5 miliona użytkowników. Dziennie dodają oni do serwisu ponad 16 tysięcy opinii.

www.wiadomosci.wp.pl

Hanna LaskowskaWiadomości całą dobę

Podziel się!

O autorze

hania