Więcej eBooków w formacie EPUB w Virtualo

Opublikowano: 17 sierpnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Od 1. września 2010 w ofercie Virtualo.pl pojawi się 2 600 ebooków w formacie EPUB. Znajdą się tam m.in. lektury szkolne, klasyka literatury szkolnej, polskiej, europejskiej i amerykańskiej. Jak się dowiedzieliśmy od Małgorzaty Błaszczyk z Virtualo.pl, książki nie pochodzą z najpopularniejszego zbioru darmowych ebooków – projektu Gutenberg – tylko są „pozyskane z innych źródeł”.

„Zaczynamy od klasyki” – informuje Robert Rybski, Prezes Virtualo – „Wkrótce w formacie ePUB dostępna będzie cała oferta Virtualo, w tym naszych nowych Partnerów: Wydawnictwa Świat Książki, Znak, Zysk i Ska, Axel Springer czy Runa”.

Format EPUB jest otwartym, międzynarodowym formatem opartym na języku XML. Z uwagi na swoje właściwości EPUB jest najlepszym formatem na e-czytniki, dzięki któremu tekst elastycznie dostosowuje się do wielkości ekranu. Dodatkowo istnieje możliwośd zmiany wielkości czcionki i definiowania wielu innych ustawieo użytkownika.

http://virtualo.pl

Sylwester KozakWięcej eBooków w formacie EPUB w Virtualo

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.