Większe zyski INTERIA.PL

Portal INTERIA.PL zwiększył tegoroczny zysk netto, osiągając dodatni wynik także w III kwartale, podała spółka w raporcie okresowym opublikowanym 2 listopada 2005 r.

W okresie od lipca do września br. INTERIA.PL osiągnęła zysk netto w wysokości 762 tys. złotych. Oznacza to, że – w porównaniu ze stratą w wysokości 1 091 tys. złotych w analogicznym okresie roku ubiegłego – portal zarobił o 1 853 tys. złotych więcej. Przychody ze sprzedaży w III kwartale 2005 r. sięgnęły 9 275 tys. złotych i były wyższe od wypracowanych przez spółkę w III kwartale 2004 r. o 68,5%. Zysk INTERIA.PL na poziomie EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja) wyniósł 1 781 tys. złotych.

– Dobre wyniki za kolejny kwartał potwierdzają prognozy zarządu sprzed 10 miesięcy dotyczące możliwości bardzo dynamicznego rozwoju INTERIA.PL w bieżącym roku. Spółka stała się solidnym biznesem generującym trwałe zyski pomimo jednoczesnego ponoszenia sporych wydatków na rozwój infrastruktury technicznej, pozyskiwania atrakcyjnych treści i tworzenia nowych produktów – komentuje Jacek Pasławski, prezes zarządu INTERIA.PL. – Do uzyskiwania takich wyników przygotowywaliśmy się w pierwszej połowie roku, zmieniając wiele w sposobie funkcjonowania spółki – dodaje.

Łącznie po trzech kwartałach bieżącego roku przychody ze sprzedaży ogółem wyniosły 26 465 tys. złotych i były o 47,0% wyższe od przychodów osiągniętych przez spółkę w analogicznym okresie 2004 r. Były także większe od przychodów uzyskanych w całym 2004 roku. Zysk spółki na poziomie EBITDA osiągnął wartość 4 971 tys. złotych, a zysk netto 1 955 tys. złotych.

Jeszcze wyższą dynamiką wzrostową cechują się przychody gotówkowe portalu. Łącznie w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku gotówkowe przychody ze sprzedaży reklamy internetowej były większe o 59,8% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Pozostałe przychody gotówkowe portalu były wyższe o 62,0%, a przychody gotówkowe ogółem – o 60,8%.

http://www.interia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry