Wielkie odświeżanie Apple

Po cichu, prawie bez zapowiedzi i bez zwykłej w takich chwilach marketingowej oprawy – firma Apple przedstawiła odświeżone wersje swoich najważniejszych urządzeń. Co znajdziemy wśród nowości, które właśnie zostały ujawnione na stronach korporacji?

Jedną z najciekawszych nowości jest niewątpliwie nowa myszka – Magic Mouse. Następczyni Mighty Mouse, najsłabszego chyba produktu spod znaku nadgryzionego jabłka ma szansę stać się prawdziwym hitem. A wszystko dzięki połączeniu bezprzewodowej myszki (działającej w technologii Bluetooth) z touchpadem, panelem reagującym na dotyk. Zamknięta w do bólu minimalistycznej formie całość kryje jednak ogromny potencjał – wykonując na „grzbiecie” myszki różne gesty możemy przewijać wyświetlane na ekranie strony, przemieszczać się pomiędzy zakładkami przeglądarki, czy robić zbliżenia. Cena w USA: 69 dolarów.

magicmouse

Kolejną nowością (i chyba jedną z najbardziej imponujących) jest odświeżenie linii iMac’ów, czyli stacjonarnych komputerów od Apple. Dostępne będą cztery modele: po dwa z ekranem 21,5 oraz aż 27 calowym (o rozdzielczości odpowiednio: 1920×1080 oraz 2560×1440 px). Komputery wykonane są z aluminium, a ekran pokryty jest antyrefleksyjnym szkłem.

Dwa z czterech modeli wyposażone zostały wprocesor Intel Core 2 Duo (3,06 oraz 3,33GHz); pozostałe w procesory Intel Core i5 oraz i7. Komputery wyposażone są w 4GB pamięci RAM z możliwością rozbudowy do 16GB oraz dyski twarde o pojemności 500MB i 1TB. Do komputerów dołączana jest bezprzewodowa klawiatura oraz Magiczna Mysz. Cena w USA: 1199, 1499, 1699 oraz 1999 dolarów.

imac

Najtańszy laptop Apple – MacBook – również doczekał się zmian. Stworzony w technologii unibody (z jednego kawałka materiału, w tym przypadku – plastiku), wyposażony w 13,3 calową matrycę podświetlaną za pomocą LED ma również szklany touchpad, który pozwoli kontrolować to co się dzieje na ekranie za pomocą gestów wieloma palcami. Pojawiła się również nowa bateria, która ma starczyć na 7 godzin pracy. Komputer wyposażony jest w kartę NVIDIA GeForce 9400M, 2GB pamięci RAM oraz 250GB dysku twardego. Cena w USA: 999 dolarów.

macbook

Apple postanowiło również odświeżyć Mac’a mini, komputer, który nie posiada ekranu, a który można podłączyć pod posiadany już przez siebie monitor, czy telewizor. Dostępny będzie w wersjach: z procesorem 2.26, 2.53 lub 2,66 GHz Intel Core 2 Duo, pamięciami RAM 2GB i 4GB oraz dyskami twardymi 160, 320 lub 500 GB. Ceny w USA: 599 i 799 dolarów.

Przy okazji Mac’a mini pojawiła się również wersja „serwerowa”, która jest wyjściem Apple na przeciw tych klientów, którzy wykorzystywali tego typu urządzenia jako serwery druku, czy plików. Takie mini pozbawione zostały napędu optycznego. Dostały natomiast drugi dysk twardy oraz system operacyjny Snow Leopard w wersji Server. Cena w USA: 999 dolarów.

macmini

Ostatnią nowością jest odświeżony pilot Apple Remote, który pozwala zdalnie sterować komputerem. Jego cena w USA to 19 dolarów.

remote

Zaprezentowane dziś nowości mogą się podobać. Zastanawia tylko, czy będą równie interesujące, kiedy poznamy ich polskie ceny?

Zdjęcia pochodzą ze strony apple.com

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry