Wirtualna Polska będzie sprzedawać legalną muzykę

Opublikowano: 2 grudnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Niebawem do zasobów Wirtualnej Polski zostanie włączony nowy serwis umożliwiający zakup w pełni legalnej muzyki. Nowy serwis, w domenie mp3.pl, wzbogaci istniejący serwis mp3.wp.pl.

W początkowym okresie użytkownicy będą mieli dostęp do utworów około 20 artystów. Najniższa cena jednego utworu będzie wynosić 1 zł brutto w przypadku płatności kartą oraz 2,44 zł brutto w przypadku płatności za pomocą SMS. Artyści współpracujący z serwisem mp3.pl mogą liczyć na udział w wysokości 50% ceny detalicznej utworu lub całych płyt, które udostępnią do sprzedaży w serwisie mp3.pl

Utwory będą sprzedawane w serwisie w formatach mp3 lub wma. Format mp3 jest wygodniejszy dla kupujących, głównie ze względu na możliwość transferu plików do urządzeń przenośnych. Natomiast pliki formatu wma będą posiadały zabezpieczenia utrudniające nielegalną, dalszą dystrybucję plików. Artysta będzie decydował o formacie, w jakim jego utwory będą dystrybuowane w mp3.pl.

Użytkownicy będą mogli również kupić utwory artystów, którzy od pewnego czasu prezentują swoją twórczość w serwisie Strefa (mp3.wp.pl). O wyborze utworów będzie decydował sam Michał Urbaniak.

Obecnie mp3.wp.pl należy do najpopularniejszych serwisów tego typu w sieci, od momentu powstania utwory pobrano ponad 50 mln razy.

http://www.mp3.pl

Sylwester KozakWirtualna Polska będzie sprzedawać legalną muzykę

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.