Wirtualna Polska odświeża Bloog.pl

Opublikowano: 14 czerwca 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Bloog.pl, jedna z najważniejszych platform blogowych w polskiej sieci, przeszedł przemianę. Serwis został przebudowany i uproszczony; dostosowano go m.in. do różnych rodzajów urządzeń mobilnych. Ma nową grafikę i funkcje.

Bloog.pl wzbogacił się m.in. o nowe szablony – z estetyczną grafiką, która ma być zgodna z najnowszymi trendami oraz o nowoczesnym układzie. Każdy szablon można edytować i personalizować. Istotne, z punktu widzenia piszących, są zmiany w panelu administracyjnym. Ma być prostszy i bardziej przejrzysty.

bloogpl

Nowością są też praktyczne statystyki i liczniki odwiedzin – bloger może na bieżąco sprawdzać dzienną, tygodniową, miesięczną i globalną liczbę odsłon swojej platformy, a także liczbę komentarzy dla każdego z wpisów.

Uproszczony został sam proces zakładania bloga – teraz blogowanie można rozpocząć jeszcze szybciej. Co ważne, rejestracji można dokonać posługując się dowolnym adresem e-mail, nie jest konieczne posiadanie poczty na WP.PL, jak było do tej pory.

Wprowadzona została także, oczekiwana przez użytkowników, strona statyczna, umożliwiająca publikację ogólnych informacji np. o blogu czy jego tematyce. Nowością jest także dostępność platformy na wszystkich urządzeniach mobilnych – witryna dostosowuje się do rozdzielczości ekranu narzędzia, na jakim jest wyświetlana.

Zmiany na platformie bloog.pl wsparte zostaną kampanią informacyjną w internecie (media własne, serwisy zewnętrzne, m.in. GG) oraz w prasie (m.in. Focus, Glamour, Avanti, National Geographic, Wprost), która wystartuje w drugiej połowie czerwca.

Bloog.pl powstał w 2005 roku i jest obecnie jedną z najważniejszych platform dla blogerów w polskiej sieci. W witrynie znajduje się ponad milion blogów.

Dawid ZarazińskiWirtualna Polska odświeża Bloog.pl

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.