Wirtualna Polska podtrzymuje plany

Portal internetowy Wirtualna Polska podtrzymuje plany, że rok 2004 zakończy niewielkim dodatnim zyskiem EBITDA. Według planów w 2003 r. przychody spółki wzrosną do 33,7 mln zł, z 29,6 mln zł w 2002 r. – poinformował Marek Borzestowski, prezes portalu. „Planujemy, że w 2004 roku będziemy mieć pozytywne EBITDA” – powiedział Borzestowski na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami.

W 2002 roku przychody portalu wyniosły 29,6 mln zł, a wskaźnik EBITDA był ujemny i wyniósł 23,8 mln zł. Spółka prognozuje, że w 2003 roku wartość sprzedaży osiągnie 33,7 mln zł, a wskaźnik EBITDA wyniesie minus 11,9 mln zł.

Zdaniem Borzestowskiego wzrost przychodów w 2003 roku spowodowany jest m.in. dynamicznie rosnącą sprzedażą reklam.
Yann Gontard, prezes należącej do Telekomunikacji Polskiej spółki TP Internet, większościowego właściciela portalu, poinformował, że w najbliższym czasie, po rozwiązaniu konfliktu między akcjonariuszami WP, możliwa będzie fuzja portalu z TP Internet.

„Obecnie jednak jest za wcześnie, by mówić, na jakich zasadach odbędzie się ta fuzja” – powiedział Gontard.

Borzestowski poinformował, że w sierpniu NWZA Wirtualnej Polski zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego portalu, w wyniku czego miało być pozyskane ponad 38 mln zł. Część z tej kwoty (24 mln zł) miała zostać przeznaczona na spłatę zadłużenia wobec TP Internet, a reszta na bieżącą działalność i inwestycje portalu.

źródło:
money.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top