Wirtualna Polska stawia na sport

Portal Wirtualna Polska jest aktywny na polu sportowym. „Sportowy” rok 2008 Wirtualna Polska rozpoczęła od uruchomienia serwisu http://pucharswiata.wp.pl, poświęconego Pucharowi Świata w Skokach Narciarskich odbywającemu się w Zakopanem. Partnerem projektu jest Tatrzański Związek Narciarski.
„Zdecydowaliśmy się na współpracę z Wirtualną Polską, ponieważ wierzymy, że dzięki portalowi informacja o imprezach dotrze do jeszcze szerszej grupy kibiców. Dzięki stworzeniu specjalnych stron poświęconych skokom, więcej Polaków będzie mogło śledzić wyniki naszych zawodników i czytać najnowsze wiadomości dotyczące tej dyscypliny.” – powiedział Wojtek Ziemski z firmy Transcontinental
Services A.G., odpowiedzialnej za sponsoring wydarzeń na Wielkiej Krokwi w Zakopanem: Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, Grand Prix w Skokach Narciarskich, Pucharu Kontynentalnego i Pucharu Świata w  Kombinacji Norweskiej.

Serwis WP prezentuje wiadomości związane nie tylko z Pucharem Świata ale też innymi wielkimi wydarzeniami narciarskimi, jak Turniej Czterech Skoczni czy zawody Kombinacji Norweskiej. Portal Wirtualna Polska, poza sponsoringiem medialnym największych narciarskich imprez, wspiera edukacyjny projekt Lotos Cup „Szukamy Następców Mistrza”.

W 2007 roku Wirtualna Polska była m.in. oficjalnym patronem medialnym Siatkarskiej Ligi Światowej. Okolicznościowy serwis turnieju – http://ligaswiatowa.wp.pl kandydował do Statuetki Demes 2007
w kategorii „najlepszy projekt medialny roku”. Portal, jako pierwszy na świecie transmitował na żywo w Internecie mecze tych prestiżowych rozgrywek.

WP stworzyła też oficjalny serwis Ekstraligi Żużlowej – http://ekstraliga.wp.pl, witryny regat Transat 6.50 – http://transat650.wp.pl oraz imprez z cyklu Intel Racing Tour – http://intelracing.wp.pl/

W 2007 roku Wirtualna Polska była patronem tytularnym międzynarodowych zawodów sportowych w sportach siłowych strongman – Puchar Europy Par STRONGMAN Wirtualna Polska 2007.

Pod egidą WP odbyły się również m.in.:
Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem,
Wielka Gala Boksu Senator Night of The Champions,
Mapei Night of the Champions z udziałem Krzysztofa Diablo Włodarczyka,
regaty Polish Match Tour,
Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn,
Puchar Świata w Siatkówce Plażowej Mężczyzn – World Tour ,
Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym.

www.sport.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top