Wirtualne Targi Pracy

Opublikowano: 15 października 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Od 15 do 19 października br. potrwają Wirtualne Targi Pracy, organizowane przez internetową platformę kariery GazetaPraca.pl,Pod adresem http://targipracy.gazeta.pl internauci będą mogli odwiedzać stoiska targowe ponad 65 pracodawców. Na odwiedzających czekają przede wszystkim oferty zatrudnienia i czaty z pracodawcami.

Podczas targów pracodawcy i agencje pośrednictwa pracy będą dostępne przy wirtualnych stoiskach, przy których internauci znajdą: oferty rekrutacyjne, informacje o firmie, materiały multimedialne, artykuły oraz pełne dane kontaktowe do działów personalnych ogłoszeniodawcy. Stoiska pracodawców staną w 17 pokojach branżowych.

Tradycyjnie już odwiedzający będą mogli porozmawiać z pracodawcami na czatach, których w ciągu 5 dni odbędzie się aż 25.

Internetowa platforma kariery GazetaPraca.pl organizuje Wirtualne Targi Pracy od listopada 2006 roku. Pierwsza edycja WTP zgromadziła 100 tys. internautów. Drugą odwiedziło ponad 160 tys. użytkowników.

O oczekiwaniach wobec trzeciej edycji targów mówi dr Dorota Bachman, ekspert ds. rekrutacji i dyrektor serwisu GazetaPraca.pl: – Trzecia edycja musi być rekordowa. To dla nas najważniejsze tegoroczne wydarzenie rekrutacyjne. Udało nam się zaprosić największą w historii liczbę pracodawców. Teraz czekamy na rekordową liczbę użytkowników.

Hanna LaskowskaWirtualne Targi Pracy

Wirtualne Targi Pracy

Opublikowano: 15 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Pierwsze w Polsce (i jedne z pierwszych w Europie) Wirtualne Targi Pracy zorganizuje w marcu portal pracuj.pl. Pomiędzy stoiskami pracodawców będziemy spacerować myszką. Rozmawiać z nimi poprzez klawiaturę.
Wirtualne Targi Pracy odbędą się w 20 i 21 marca. Adresowane są do studentów i absolwentów wyższych uczelni, specjalistów i menedżerów. Swoje oferty kandydatom prezentować będą przede wszystkim duże firmy, najczęściej międzynarodowe. Będzie można spytać o stałą pracę, ale i wakacyjną praktykę.
– Od zwykłych targów pracy różnią się one wyłącznie tym, że pomiędzy stoiskami pracodawców będziemy spacerować myszką, a rozmawiać z przedstawicielami firm poprzez klawiaturę – mówi Maciej Noga, szef targów. Jak na tradycyjnych targach – odwiedzający będą więc mogli otrzymać informacje o wybranych firmach (prezentacje pracodawców), wypełnić aplikację lub złożyć CV, poznać przykłady karier w firmie (wywiady z pracownikami tych firm), porozmawiać z pracodawcą (chat, fora dyskusyjne). – Kandydaci powinni mieć jednak świadomość, że to nie jest miejsce, w którym podpiszą umowę o pracę – mówi Maciej Noga. – To raczej wstęp do całego procesu rekrutacji. Dowiedz się jak najwięcej o firmie, zadaj jej pracownikom swoje pytania, a jeśli firma Ci odpowiada, prześlij CV albo wypełnij aplikację. Rozmowy kwalifikacyjnej jednak nie unikniesz. Tyle, że po targach będziesz do niej lepiej przygotowany.

Wirtualna przestrzeń targowa podzielona będzie na pokoje branżowe. Każdy poszukujący pracy będzie mógł wybrać ten, który odpowiada jego zainteresowaniom i aspiracjom zawodowym. Oczywiście można odwiedzić więcej niż jeden pokój.

Na razie udział w targach potwierdzili: Andersen , Bank Handlowy w Warszawie S.A., Bertelsmann Media, British American Tabacco, Ernst & Young, General Electric Power Control, Grupa ING, Grupa Żywiec, Master Foods Polska, Philips Lighting Piła SA, KPMG, L’Oreal Polska, Nestle Polska, PKN Orlen, PricewaterhouseCoopers, Unilever Polska. Większość z tych firm co roku zatrudnia przynajmniej kilkadziesiąt osób. Oferują też miejsca na programach praktyk wakacyjnych (niekiedy bezpłatnych) albo programy rozwoju menedżerskiego dla szczególnie utalentowanych absolwentów. – Polecam dokładne sprawdzenie tych programów i „przepytanie” pracodawców także osobom, które pracy mają zamiar szukać za jakiś czas – mówi Maciej Noga. – Następna taka okazja do anonimowej rozmowy z pracodawcą może być dopiero za rok.

Oprócz pracy w Polsce, stowarzyszenie studenckie AIESEC zaprezentuje możliwości wyjazdu za granicę. W ramach programu praktyk AIESECu każdy student, który ukończył drugi rok uczelni (albo jest absolwentem nie dłużej niż rok) może wyjechać do pracy do jednego z ponad 80 krajów świata. Praktyki trwają od 8 tygodni do półtora roku.
Targi odbywają się pod adresem www.targi.pracuj.pl

http://www.targi.pracuj.pl

Sylwester KozakWirtualne Targi Pracy

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.