WP uruchamia serwis komiksowy

Opublikowano: 20 lipca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Witryna komiksomania.pl, traktuje komiks serio, próbując zadowolić użytkowników na wielu polach. Celem autorów serwisu jest pokazanie, że obrazkowe seriale mogą być rozrywką nie tylko dla wąskiego grona fanów.

Na komiksomania.pl w jednym miejscu skupiono nie tylko same komiksy ale i wiadomości o nich i ich autorach. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł zapoznać się z artystyczną biografią twórcy, obejrzeć jego prace i skomentować je.  Witryna skierowana jest także do tych, którzy swoją przygodę z komiksami zakończyli w młodości lub jeszcze jej nie rozpoczęli. Serwis ma stać się także miejscem, które internauci odwiedzają w poszukiwaniu dowcipu na początek dnia czy rysunkowej tapety. Dużą wartością dla fanów tego gatunku literatury będzie z pewnością alfabetyczna, komiksowa baza danych.

„Mamy dwa cele – promowanie młodych artystów i pomoc w rozwijaniu rynku komiksowego w Polsce. Komiksy odkładamy, gdy w pewnym wieku dochodzimy do wniosku, że nie wypada ich już czytać. Internet daje możliwość powrotu do dawnej pasji.” – mówi Wojciech Sosnowski z Wirtualnej Polski, Koordynator Serwisu Książki.

Nowy serwis ma zapewnić fanom komiksu szczegółową i profesjonalną informację na temat ich hobby. Znajdują się w nim newsy, recenzje, publicystyka, wywiady z gwiazdami światowych scen komiksu, ale także z obiecującymi debiutantami, czy relacje ze spotkań. Wszystko pisane w lekkim, dowcipnym stylu, pasującym do formy literatury jaką jest komiks.

Drugi cel serwisu – wspieranie młodych artystów – realizowany jest za pośrednictwem platformy komunikacyjnej. Korzystając z niej, twórcy komiksu mogą publikować swoje prace, wymieniać się doświadczeniami, pomysłami i rysunkami. Swoje miejsce na platformie mają zarówno profesjonalni twórcy jak i amatorzy. Publikacja komiksu może mieć formę pliku (liczącego nawet kilkadziesiąt stron), pojedynczego free-artu i stripa, a także popularnej kilku kadrowej formy komiksowej. Dzięki jego funkcjom twórcy mogą promować swoje prace, odbiorcy zaś, bez wydawania pieniędzy, obcują z ich twórczością.

http://komiksomania.pl

Tomasz UchańskiWP uruchamia serwis komiksowy

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski