wpTelefon w nowej odsłonie

Do Algierii, Grecji, Irlandii, Libanu, USA oraz Finlandii można dzwonić tanio już nie tylko z telefonów stacjonarnych, ale także komórkowych. Wirtualna Polska wzbogaciła swoją ofertę, prezentowaną na stronie telefon.wp.pl, o możliwość telefonowania z i na aparaty komórkowe.
„W chwili uruchomienia usługi oferowaliśmy użytkownikom bardzo tanie telefonowanie do 53 państw świata, dziś ich liczba wzrosła aż o 100. – mówi Dominik Lachowicz, Kierownik Produktów Internetowych w Wirtualnej Polsce – Wraz z partnerem zadbaliśmy również o to, by z naszej oferty mogli korzystać nie tylko posiadacze telefonów stacjonarnych, ale też komórkowych. W tej chwili na telefony stacjonarne oraz komórki w kraju i za granicę mogą telefonować abonenci TP, Netii, Dialogu, Tele2 i Telnetu, a także  wszyscy klienci komórkowej sieci Orange.”

By dzwonić tanio, wystarczy mieć dostęp do aparatu telefonicznego i znać numery 0 708 108 123 lub 0 708 208 123 (zależnie od wybranego kraju, z którym chcemy się połączyć). Po wybraniu dedykowanego numeru WP i usłyszeniu odpowiedniego komunikatu, trzeba już tylko wykręcić (wstukać) numer rozmówcy i rozpocząć wymianę zdań, która może być tańsza nawet o 95% od zwykłego połączenia.

Opłaty za minutę połączenia za pośrednictwem wpTelefonu są stałe i wynoszą, w zależności od rodzaju (tel. stacjonarny, komórkowy): 0,35 zł lub 1,28 zł (obie stawki z VAT). Dokładny cennik przedstawiony jest na stronach serwisu; zanim więc przystąpi się do wybrania numeru kuzyna w Australii, warto sprawdzić, jak półgodzinna rozmowa obciąży domowy budżet.

„Dzwoniący nie musi nic wiedzieć na temat stawek obowiązujących u operatorów stacjonarnych i komórkowych w Holandii, Wielkiej Brytanii, czy Islandii. Zawsze, za minutę połączenia, zapłaci jedną z dwóch wskazanych w serwisie kwot. Sprawdzenie ile, zajmie mu najwyżej kilka sekund. – wyjaśnia Dominik Lachowicz – Wystarczy, że z rozwijanego menu na stronie głównej telefon.wp.pl wybierze kraj, z mieszkańcem którego chce się połączyć i rodzaj posiadanego przez rozmówcę telefonu.”

Połączenia są realizowane w technologii PSTN (public switched telephone network) – publiczną sieć telefoniczną, dzięki czemu zachowana jest najwyższa ich jakość. Użytkownicy nie muszą podpisywać żadnych umów, uiszczać przedpłat, czy korzystać z tzw. zdrapek. Koszt rozmowy pojawia się zaś na zwykłym rachunku klienta. Technologicznym partnerem serwisu jest VoxNet Sp. z o.o.

www.telefon.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry