Współtwórca Twittera wycofuje się z projektu

Opublikowano: 30 marca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Ev Williams, współtwórca Twittera, który ustąpił z funkcji dyrektora generalnego (CEO) w październiku ubiegłego roku, przyznał, że rozchodzą się jego drogi z serwisem mikroblogowym.

Współtwórca Twittera wycofuje się z projektu 1Williams potwierdził wczoraj pojawiające się od tygodni spekulacje. Poinformował, że pozostanie w zarządzie Twittera i będzie „często” uczestniczył w firmowych spotkaniach. Nie zdradził jednak dokładnie czym będzie się zajmował obecnie.

Pojawiły się inne problemy/szanse na świecie, które wymagają uwagi i są inne osoby, z którymi chciałbym mieć szansę pracować i uczyć się od nich – napisał Williams. Jego plany mają obejmować powstanie nowego startupu.

Młody przedsiębiorca (ur. 1972) ma na swoim koncie spore sukcesy. Jego pierwszym udanym projektem był Blogger, platforma blogowa przejęta w 2003 roku przez Google. Williams przekonuje, że mógł wycofać się z tamtego projektu, kiedy poczuł, że pozostawia go w solidnych rękach.

Podobnie ma być w przypadku Twittera. Nowym dyrektorem generalnym serwisu został w październiku ubiegłego roku dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych (COO) – Dick Costolo. Dodatkowo dwa dni temu Jack Dorsey, drugi ze współtwórców Twittera zapowiedział swój powrót do projektu.

„Odejście” Eva Williamsa oznacza koniec pewnego etapu w historii Twittera. Pozostaje mieć nadzieję, że jego kolejny projekt będzie równie ciekawy.

[Zdjęcie: gigaom.com]

Dawid ZarazińskiWspółtwórca Twittera wycofuje się z projektu

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.