Wybory samorządowe: Prokom, IBM, WP

Firma IBM Polska dostarczyła serwery, oprogramowanie narzędziowe oraz wsparcie przy tworzeniu oprogramowania dla systemu obsługującego prezentację wyników Wyborów Samorządowych, które odbędą się w dniu 27 października 2002. Cały system został wdrożony przez Prokom Software, który jest również autorem dedykowanych aplikacji kompleksowo obsługujących cały proces sumowania i prezentacji wyników.

Podstawowymi zadaniami systemu będzie:
– w okresie przygotowań do wyborów – zebranie danych koniecznych do przeprowadzenia wyborów, czyli informacji dotyczących zarejestrowanych komitetów wyborczych, list kandydatów, okręgów i obwodów, itd.
– w dniu wyborów – gromadzenie danych z protokołów Obwodowych i Terytorialnych Komisji Wyborczych oraz decyzji Komisarzy Wyborczych.

Cechą odróżniającą tegoroczny system od dotychczasowych będzie przygotowanie i udostępnienie wyników od razu po spłynięciu wyników z lokali wyborczych. Dostępne będą zarówno wyniki wyborów gminnych, powiatowych oraz burmistrzów i prezydentów miast. Przewiduje się, że w wieczór wyborczy, podczas szczytu zainteresowania serwisem udostępniającym wyniki w Internecie, obciążenie sięgnie 1 miliona zapytań na godzinę.

Platformę sprzętową stanowią serwery IBM eServer pSeries 660 pracujące pod kontrolą systemu AIX oraz oprogramowania klastrującego HACMP. Dzięki możliwościom oprogramowania WebSphere Applications Server i PROKOM-4GL rozłożono przetwarzanie danych na wiele (6) serwerów uzyskując nie tylko wymaganą moc, ale także dużą niezawodność, w tym uodpornienie na awarię pojedynczych serwerów. Zastosowaną bazą danych jest IBM DB2. Infrastrukturę do komunikacji (łączność, pomieszczenia ) udostępnia Wirtualna Polska, która także wykonuje część obsługi WWW dotyczącej analiz i informacji statycznych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top