Wybrano najlepsze projekty Global Startup Challenge 2010

1 lipca br., w Szczecinie rozpoczęły się warsztaty dla najlepszych projektów typu start-up, które zgłosiły się do Programu Global Startup Challenge 2010 – pierwszej w Polsce inicjatywy skierowanej do twórców projektów internetowych o najwyższym potencjale, rokujących odniesienie sukcesu w skali globalnej.

Spośród ponad stu zgłoszeń, które napływały do organizatorów do 16 czerwca, wybrano osiem kilkuosobowych zespołów z Polski i zagranicy. Organizatorami przedsięwzięcia jest spółka Red Sky oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER.

Wśród wyróżnionych zespołów znaleźli się uczestnicy z  Polski (Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa, Łódź, Stargard Szczeciński) oraz projekt należący do litewskiego twórcy. O nagrodę główną  – wyposażenie wybranego start-upu w model biznesowy, kapitał i kampanię marketingową na rynku globalnym – powalczą więc takie projekty, jak: iTraff, UltraStar, ZenCen, Trainig Statistic, Pytania, Vorevo, Listen for free i eTaxi. Od lipca wszystkie zespoły przez okres dwóch miesięcy wakacji będą pracować pod czujnym okiem ekspertów z rynku IT, e-marketingu i rynku kapitałowego.

– Pierwsze dni pobytu w Szczecinie oznaczają dla uczestników spotkania z ekspertami i zarządem spółki Red Sky oraz rozmowy, zarówno na temat skonfrontowania wizji zaproponowanych projektów, jak i wskazania najlepszej drogi do stworzenia w pełni funkcjonalnego portalu o zasięgu globalnym – mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o. o. – Na początku lipca odbędzie się także oficjalne spotkanie uczestników z Prezydentem Szczecina, Piotrem Krzystkiem, połączone z konferencją prasową i powitaniem przybyłych zespołów.

Warsztaty odbywające się w ramach Global Startup Challenge 2010 potrwają do września br. W inicjatywę zaangażowani są także: Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny, Xevin Lab, NetCamp, Urząd Miasta Szczecin, Szczecin.EU – Oficjalny Kanał Informacyjny Miasta Szczecina oraz Agencja Personal PR.

www.globstar2010.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry