Wyruszył e-bus IBM'a

“Wirtualne biuro” jest od kilku lat koncepcją pobudzającą wyobraźnię zarówno specjalistów IT, jak i biznesmenów wykorzystujących technologie informatyczne w praktyce. Obecnie firmy IBM, Intel i Microsoft prezentują realne zastosowanie rozwiązań, które umożliwiają prowadzenie firmy w sposób całkowicie mobilny. Rozwiązania te są demonstrowane na pokładzie e-busa – mobilnego biura na kółkach, które zawita do kilkunastu miast w całej Polsce.

E-bus, z zewnątrz wyglądający prawie jak zwyczajny autobus, mieści w środku rozwiązania, które czynią go kompletnym mobilnym biurem. Pojazd jest wyposażony w najnowsze technologie, w tym rozwiązania oparte na platformie Intel Centrino, sprzęcie IBM oraz oprogramowaniu Microsoft.

Trasa e-busa rozpocznie się w Warszawie 27 maja. W trakcie godzinnej przejażdżki ulicami stolicy firmy IBM, Intel i Microsoft zaprezentują pasażerom e-busa kompletną mobilną infrastrukturę biurową. Rozwiązania te dzięki bezprzewodowemu dostępowi do sieci dają mobilną niezależność np. w prowadzeniu firmy. Do połowy czerwca e-bus zawita do kilkunastu miast w całej Polsce. Będą to: Radom, Sieradz, Kalisz, Opole, Jelenia Góra, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Toruń, Olsztyn, Białystok i Częstochowa.

Wewnątrz e-busa zainstalowano 7 najnowszych komputerów przenośnych IBM ThinkPad. Większość z nich to modele wyposażone w technologię Intel Centrino, opracowaną specjalnie pod kątem notebooków umożliwiających łączność bezprzewodową. Wraz z serwerem IBM x205 są one połączone w sieć zawierającą wszystkie typowe elementy infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwie. Jest jednak cecha, która odróżnia infrastrukturę e-busa od zwykłej sieci komputerowej: “biuro na kółkach” umożliwia mobilny dostęp do Internetu z dowolnego miejsca za pośrednictwem szybkiej transmisji danych GPRS.

Wyruszył e-bus IBM'a 1“Coraz więcej firm zmienia swój model prowadzenia działalności: przechodzi od biznesu tradycyjnego do e-biznesu Ťna żądanieť. IBM zapewnia firmom różnej wielkości rozwiązania, które umożliwiają pracę z każdego miejsca i o każdym czasie, a przy tym są elastyczne, dają możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe i pozwalają użytkownikowi skoncentrować się na kluczowych obszarach działalności, a nie np. na infrastrukturze IT”- podkreśla Marek Borówka, dyrektor działu komputerów osobistych w IBM Polska.

Komputery zainstalowane na pokładzie e-busa są wyposażone w oprogramowanie Microsoft Windows XP oraz Microsoft Small Business Server 2000, które zostało stworzone z myślą o małych i średnich firmach. “W działalności gospodarczej ogromną rolę odgrywa już nie wielkość firmy, lecz jej konkurencyjność i szybkość działania. Mobilna niezależność przedsiębiorstwa staje się nieunikniona. Użytkownicy oczekują rozwiązań, które gwarantują szybki dostęp do najnowszej technologii informatycznej. Cieszymy się, że nasz Small Business Serwer 2000 został tak dobrze przyjęty przez polskich przedsiębiorców. W perspektywie dostosowywania się polskich firm do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej istotny jest fakt, że proces informatyzacji firmy nie jest już tak kosztowny, jak się powszechnie uważa” – powiedział Jakub Połeć, Product Manager z polskiego oddziału Microsoft.

“Mobilność nabiera nowego wymiaru dla użytkowników komputerów w małych i średnich przedsiębiorstwach. Możliwość używania lekkiego i jednocześnie wydajnego laptopa z bezprzewodowym dostępem do Internetu to dla nich ogromne ułatwienie pracy. Szybki wzrost liczby punktów z bezprzewodowym dostępem do sieci sprawia, że prowadzenie biznesu staje się znacznie prostsze i bardziej efektywne” – mówi Anna Kaźmierczak, Marketing Manager w firmie Intel.

http://www.ibm.com/pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry