Wystartował Facebook App Center

W czwartek uruchomiono Facebook App Center, sklep z aplikacjami dla użytkowników Facebooka. Oprócz programów przydatnych przy korzystaniu z serwisu społecznościowego sklep oferuje również pozycje dla mobilnych urządzeń z systemem iOS i Android.

W App Center można znaleźć wersje programów współpracujących z Facebookiem dla przeglądarek w tradycyjnych komputerach, można również skorzystać z wersji na urządzenia mobilne. Dla osób korzystających z mobilnych urządzeń możliwy jest też wybór oprogramowania ze sklepów AppStore i Google Play.

Każda aplikacja posiada wyczerpujący opis oraz zrzuty ekranu, umożliwiające przyjrzenie się pozycji przed zainstalowaniem. Program można wysłać bezpośrednio na telefon komórkowy lub tablet za pomocą opcji „send to mobile”. Propozycje z Facebook App Center mają również oddzielne odnośniki przekierowujące bezpośrednio do AppStore lub Google Play.

Wystartował Facebook App Center 1

App Center udostępniony został dla amerykańskich użytkowników Facebooka i zawiera około 600 aplikacji. Oferta ma zostać rozszerzona o inne kraje w ciągu najbliższych tygodni.

W związku z uruchomieniem App Center Facebook podzielił się statystykami dotyczącymi aplikacji współpracujących tym serwisem społecznościowym:

 • ponad 230 mln osób korzysta z gier na FB każdego miesiąca;
 • ponad 130 gier na Facebooku ma powyżej 1 mln aktywnych użytkowników miesięcznie;
 • Facebook w maju wykonał 83 mln przekierowań do AppStore;
 • w maju 7 na 10 najlepszych aplikacji dla iOS było zintegrowanych z Facebookiem;
 • podobny wskaźnik miał miejsce w przypadku Androida: 6 na 10 najpopularniejszych aplikacji współpracowało z FB.

źródło zdjęcia: Channelship Web Agency

Wpisy promowane

 • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
  Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
 • Ezoteryka a karty Tarota
  Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry