Wyszukiwarka Bing z nowym interfejsem

10 maja 2012 roku firma Microsoft zaprezentowała zmieniony interfejs wyszukiwarki Bing. Czy Bing ma szansę na zdobycie przewagi rynkowej nad wyszukiwarką Google?

Wyszukiwarka Bing z nowym interfejsem 1Firma Microsoft zdecydowała się na zmiany w swojej wyszukiwarce internetowej Bing. Całkowicie odświeżona wyszukiwarka pokazuje dokładniejsze, lepiej dopasowane do preferencji użytkownika wyniki wyszukiwania, w przejrzystych trzech kolumnach. W wynikach tych zintegrowano społeczności internetowe serwisów Twitter, Facebook, Google+ i innych.

Wyniki wyszukiwania w Bing są prezentowane od dzisiaj w trzech sekcjach. Na lewej części ekranu znajdują się standardowe wyniki, oparte na wyszukiwaniu za pomocą algorytmów. Środkowa kolumna jest miejscem prezentacji wszystkich treści nie będących tekstem, a więc grafiki, filmów i map. Po prawej stronie ekranu użytkownik widzi zaś elementy związane z sieciami społecznościowymi. Mogą znaleźć się tam sugestie znajomych z Facebooka, czy też odpowiedzi ekspertów pochodzące z Twittera. W obrębie trzeciej kolumny wyników wyszukiwania Bing można zadać na przykład pytanie znajomym, odnaleźć osobę znającą się na danym temacie, albo też podzielić się ze znajomymi wynikami wyszukiwania. Nowy Bing początkowo ma być dostępny wyłącznie w USA. Najpierw modyfikacje obejmą standardową wersję wyszukiwarki, a później wersję mobilną.

Uprzednio na wyszukiwanie uwzględniające powiązania z siecią społecznościową zdecydowała się firma Google. Wprowadziła ona wyszukiwanie Search Plus Your World.

Firma Microsoft wciąż inwestuje w swoją wyszukiwarkę, ale niestety w nowej wersji nie jest ona dostępna w Polsce. Nie mamy więc możliwości jej przetestowania, w przeciwieństwie do podobnej usługi Search Plus Your World.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry