Wzrost oglądalności dziennika.pl

Opublikowano: 14 września 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

dziennik.pl ma już prawie milion użytkowników. W czerwcu ten popularny serwis informacyjny pobił kolejny rekord – liczba użytkowników wzrosła aż o 30 procent w porównaniu do poprzedniego miesiąca.
Według badań Megapanel Gemius/PBI liczba użytkowników dziennika.pl wyniosła w czerwcu tego roku 972 605. To aż o 222 642 użytkowników więcej niż w maju (wzrost o 30 procent).

„To kolejny pomyślny miesiąc dla dziennika.pl. Bardzo cieszymy się z tego wyniku, bo to także dobry sygnał dla naszych partnerów. Nie tylko dlatego, że rośnie popularność serwisu. Z innych badań wiemy, że dziennik.pl przyciąga grupę odbiorców bardzo atrakcyjną z punktu widzenia reklamodawców. Czytelnicy dziennika.pl to ludzie zarabiający więcej i lepiej wykształceni niż przeciętni Polacy” – mówi Ewa Bańbuła, Internet Marketing Manager w Axel Springer Polska.

„Wzrost oglądalności to dowód, że sprawdza się przyjęta u podstaw dziennika.pl formuła szybkiego serwisu informacyjnego, w którym czytelnicy mogą znaleźć najświeższe wiadomości, zanim ukażą się one w gazetach” – dodaje redaktor naczelny dziennika.pl Piotr Bugajski.

Dziennik.pl to interaktywny serwis informacyjny dostarczający wiadomości z Polski i ze świata przez 24 godziny na dobę. Wystartował w listopadzie 2006 roku. Od tego czasu liczba jego użytkowników wzrosła aż o 209 procent.

www.dziennik.pl

Hanna LaskowskaWzrost oglądalności dziennika.pl

Podziel się!

O autorze

hania