Xbox Music: Microsoft oferuje muzykę bez ograniczeń [wideo]

Firma Microsoft poinformowała o uruchomieniu usługi Xbox Music. Katalog 30 mln utworów będzie można odsłuchiwać za darmo z ograniczeniami lub w modelu płatnym, ze stałą miesięczną opłatą.

Xbox Music pojawi się już jutro, 16 października, na konsoli Xbox 360. Pod koniec miesiąca ma być dostępny dla użytkowników Windows 8 i Windows RT. Co ciekawe, z produktu nie skorzystają użytkownicy Windows Phone 7 czy Windows 7.

Uruchomienie Xbox Music jest kamieniem milowym dla uproszczenia cyfrowej muzyki na urządzeniach dowolnego typu na globalną skalę. Rozbijamy mury, które ograniczają muzyczne doświadczenia – zapewniając, że muzyka jest lepsza i zintegrowana pomiędzy ekranami, na których ci najbardziej zależy: twoim tabletem, PC, telefonem i telewizorem – powiedział Don Mattrick, szef działu Interactive Entertainment Business w Microsofcie.

Xbox Music: Microsoft oferuje muzykę bez ograniczeń [wideo] 1

Użytkownicy Windows 8 i Windows RT będą mogli za darmo odsłuchiwać katalog 30 mln utworów zebranych w usłudze. Darmowość jest jednak ograniczona do 10 godzin miesięcznie po sześciu miesiącach. Dla posiadaczy konsoli Xbox 360 i telefonu z Windows Phone oraz innych użytkowników dostępne będą pakiety Xbox Music Pass za 9,99 dolarów miesięcznie, które umożliwiają odsłuchiwanie piosenek bez ograniczeń, także offline, i bez reklam.

Do usługi przypisane są również usługi dodatkowe takie jak synchronizacja muzyki w chmurze (Cloud Connected) czy tworzenie stacji radiowych na podstawie preferencji użytkownika (Smart DJ). Pojawić ma się także sklep z możliwością zakupienia muzyki.

Microsoft obiecał, że w nadchodzącym roku usługa pojawi się na nowych platformach – iOS i Androidzie.

Usługa Xbox Music w wersji darmowej dostępna będzie na początku na 15 rynkach. W wersji płatnej – na 22 rynkach. Czekamy na oficjalne potwierdzenie dostępności i ceny w Polsce.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top