Yahoo! Buzz pokonał Digga

Według najnowszych danych comScore społecznościowy serwis newsowy Yahoo! Buzz zdobył w kwietniu 7 milionów unikalnych użytkowników i pokonał tym samym popularną witrynę Digg – napisało Mashable.
W lutym Mashable twierdziło, że nowy projekt amerykańskiego portalu nie ma szans w starciu z kultowym Diggiem. Prawda okazała się być jednak inna. Główne źródła sukcesu Yahoo! Buzz to intensywna promocja oraz otwarcie się na mniej zaawansowanych technicznie użytkowników.

Yahoo! Buzz pokonał Digga 1

Spełniły się tym samym przewidywania serwisu ReadWriteWeb, który także w lutym pisał: Yahoo! Buzz przyciągnie wielu twórców (blogerów, publicystów) chcących znaleźć się na głównej stronie jednego z największych amerykańskich portali.

Według comScore 51% użytkowników Yahoo! Buzz to kobiety. W przypadku drugiego projektu stanowią one zaledwie 39% odwiedzających.

Do legendy przeszła grupa zaawansowanych, spędzających nad Diggiem kilka godzin dziennie mężczyzn, którzy bezlitośnie tępią spamerów i nigdy nie klikają w reklamy. Wygląda na to, że Buzzowi udało się przyciągnąć tych mniej fanatycznych użytkowników.

Źródło: Mashable/RWW

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top