Marissa Mayer nowym szefem Yahoo!

Firma Yahoo! poinformowała w oficjalnym komunikacie o wyznaczeniu nowego prezesa i dyrektora generalnego. Funkcje pełnić będzie Marissę Mayer, która do tej pory była dyrektorem wykonawczym w firmie Google.

Marissa Mayer nowym szefem Yahoo! 1Marissa Mayer była w Google odpowiedzialna za mapy i usługi lokalizacyjne w tej firmie. W jej rękach znajdowały się produkty takie jak Google Maps, Google Earth, Street View oraz lokalne wyszukiwanie dla komputerów stacjonarnych i mobilnych. Po 13 latach pracy dla Google, przechodzi do Yahoo! Decyzja o jej nominacji na dyrektora została podjęta przez zarząd firmy jednogłośnie.

Marissa Mayer dołączyła do kadry Google w 1999 roku, mając zaledwie 20 lat. Prowadziła starania o rozwój produktów najbardziej rozpoznawalnych pod marką Google. Wiele innowacji w zakresie wyszukiwania w Google to jej dzieło.

Jestem zaszczycona i zachwycona tym, że mogę prowadzić Yahoo!, jedno z najlepszych miejsc w internecie dla ponad 700 mln użytkowników – powiedziała Marissa Mayer.

Nowy prezes i dyrektor Yahoo! posiada kierunkowe wykształcenie zdobyte na Uniwersytecie Stanford. Specjalizuje się w sztucznej inteligencji i jest oficjalnie wynalazcą kilku patentów w tym zakresie oraz w dziedzinie projektowania interfejsu. Ma tytuł magistra informatyki.

Ze swojego stanowiska musiał ustąpić tymczasowy dyrektor CEO Yahoo!, Ross Levinsohn, który pełnił tą funkcję po odejściu w atmosferze skandalu dotychczasowego dyrektora, Scotta Thompsona. Jak pisaliśmy w maju, dyrektor wykonawczy Thompson musiał ustąpić ze swojego stanowiska po tym, jak napisał nieprawdę o swoim wykształceniu w CV.

Jak donosi CNN Money, nowy dyrektor Yahoo! jest w ciąży. W październiku ma przyjść na świat jej pierwsze dziecko. Marissa Mayer mówi jednak, że jej urlop macierzyński potrwa zaledwie kilka tygodni i nie zaprzestanie w tym czasie wykonywania obowiązków zawodowych.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry