Za nami MeetDomainers, wyjątkowe spotkanie branży domenowej

To był wyjątkowy weekend dla polskiej branży domenowej oraz sympatyków i inwestorów e-commerce. Spotkanie MeetDomainers, które odbyło się w dniach 25-27 września w warszawskim hotelu Marriott, było nie tylko okazją do porozmawiania ze starymi przyjaciółmi; dało również możliwość poznania praktycznych stron tego biznesu, wyzwań, jakie przed nim stoją oraz zakupu całkiem ciekawych domen na jedynej w naszym kraju aukcji na żywo.

md logoW spotkaniu wzięło udział około 100 osób z kraju i zagranicy. O atrakcyjności jego agendy świadczy fakt, że wszystkie sesje konferencyjne odbywały się z podobną, wysoką frekwencją. Wśród zaproszonych przez Daniela Dryzka, organizatora MeetDomainers, gości znaleźli się między innymi:

 • Rafał Sikora z kancelarii prawnej, który przybliżył tematykę sporów prawnych związanych z domenami oraz Piotr Waglowski, specjalista w tematyce prawa internetowego, twórca serwisu VaGla.pl, który pokazywał jak korzystać z treści dostępnych w internecie w sposób zgodny z prawem;
 • przedstawiciele rejestrów oraz rejestratorów: Ken Hansen z Neustar, który opowiadał o nowych gTLD, Adam Wagner z EuroDNS, który analizował rynek domen internetowych w Europie, Michał Pleban z Aftermarket.pl, który skupił się na nowoczesnych rozwiązaniach wtórnego rynku domen oraz Daniel Kotyras z NetArt – Giełda Domen nazwa.pl, który przedstawił nowe narzędzia organizacji wtórnego rynku domen;
 • przedstawiciele parkingów: Kamila Sękiewicz z Sedo i James Tuplin z NameDrive;
 • znani domainerzy: między innymi Bartłomiej Usydus, Frederick Schiwek, Leszek Sękowski;
 • Rafał Agnieszczak, Andrzej Domagała z Szafa.pl, Grzegorz Marczak z Antyweb.pl i Maciek Saganowski z Pstro.pl – którzy rozmawiali o rozwijaniu serwisów i pomysłach na wykorzystywanie posiadanych domen.

Panele dyskusyjne były urozmaicone elementami networkingowymi, które mają ogromne znaczenie na takich pół-formalnych spotkaniach. Organizatorom należą się brawa za utrzymanie wysokiego poziomu merytorycznego, a jednocześnie zadbanie o profesjonalną, przyjemną atmosferę.

Spotkanie się udało. Opinie jakie docierają do nas od jego uczestników są bardzo pozytywne. Udało nam się zainteresować ludzi, głównie dzięki programowi oraz ciekawym prelegentom. Jesteśmy przekonani, że istnieje spora potrzeba organizowania tego typu wydarzeń – ludzie chcą się ze sobą spotykać, podobnie jak firmy chcą prezentować się swoim klientom – mówi nam Daniel Dryzek.

Jedną z najważniejszych części MeetDomainers była oczywiście piątkowa aukcja na żywo. Poniżej przedstawiamy jej wyniki.

Aukcja na żywo « MeetDomainers

MeetDomainers należy zaliczyć do wydarzeń bardzo udanych. Nie tylko dla zaawansowanych graczy rynku domen był to czas twórczej inspiracji. Daniel Dryzek zdradza nam, że powoli przygotowuje kolejną edycję spotkania. Więcej szczegółów dostępnych będzie po zapoznaniu się z opiniami uczestników tegorocznej edycji. Nasza opinia jest jak najbardziej pozytywna.

I warto oczywiście dodać, że AZnews.pl był patronem medialnym MeetDomainers.

DSC_2046

DSC_1726

DSC_1611

Wpisy promowane

 • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
  Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
 • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
  Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry