ZAiKS rozmawia z YouTube

Opublikowano: 11 marca 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , ,

ZAiKS wzorem swego angielskiego odpowiednika PRS for Music rozpoczęło rozmowy z YouTube. Sprawa dotyczy ściągania tantiem za umieszczanie w serwisie teledysków polskich artystów – dowiaduje się Gazeta Prawna.

W Wielkiej Brytanii nie zawarto porozumienia w sprawie wysokości opłat odprowadzanych za wyświetlanie teledysków i w poniedziałek YouTube zablokował wszystkie klipy dostępne na angielskiej stronie.

W Polsce temat rozmów jest podobny. Andrzej Kuśmierczyk z ZAiKS-u wyjaśnia Gazecie Prawnej, że YouTube respektuje prawa artystów, ale nie zgadza się na proponowane przez ZAiKS warunki. Jedną z propozycji jest oddawanie na rzecz ZAiKS-u określonej części wpływów z reklam, które są umieszczane przy teledysku.

http://forsal.pl/wiadomosci/polska/118326.html

Sylwester KozakZAiKS rozmawia z YouTube

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.