ZAiKS rozmawia z YouTube

ZAiKS wzorem swego angielskiego odpowiednika PRS for Music rozpoczęło rozmowy z YouTube. Sprawa dotyczy ściągania tantiem za umieszczanie w serwisie teledysków polskich artystów – dowiaduje się Gazeta Prawna.

W Wielkiej Brytanii nie zawarto porozumienia w sprawie wysokości opłat odprowadzanych za wyświetlanie teledysków i w poniedziałek YouTube zablokował wszystkie klipy dostępne na angielskiej stronie.

W Polsce temat rozmów jest podobny. Andrzej Kuśmierczyk z ZAiKS-u wyjaśnia Gazecie Prawnej, że YouTube respektuje prawa artystów, ale nie zgadza się na proponowane przez ZAiKS warunki. Jedną z propozycji jest oddawanie na rzecz ZAiKS-u określonej części wpływów z reklam, które są umieszczane przy teledysku.

http://forsal.pl/wiadomosci/polska/118326.html

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry