Zalałaś komputer kawą? Nie martw się…

Holenderska spółka oferująca rozwiązania do archiwizacji danych przez Internet rozpoczyna działalność w Polsce. Jej wyłącznym dystrybutorem została firma Vercom, która będzie oferować system TotalBackup w polskiej wersji językowej. Spółka podpisała już pierwsze umowy z dwiema firmami: Ogicom
i SuperSafe.

BackupAgent to pierwsza zachodnia firma świadcząca usługi backupu online, która oficjalnie – poprzez swojego dystrybutora – będzie działać w Polsce. – Na naszym rynku brakowało do tej pory takich rozwiązań, mimo, że popyt na tego typu usługi jest ogromny. W polskich firmach na ogół nie archiwizuje się informacji, bo przedsiębiorcy uznają standardowe procedury za czasochłonne i kosztowne. Tymczasem backup online jest tańszy i efektywniejszy: aby odzyskać dane, wystarczy się zalogować na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu. – tłumaczy Adam Lewkowicz, prezes Vercom.

Vercom, który został wyłącznym dystrybutorem BackupAgent w Polsce, będzie sprzedawać rozwiązania holenderskiego dostawcy pod marką TotalBackup, w polskiej wersji językowej. Spółka chce pozyskać do współpracy resellerów: przede wszystkim firmy telekomunikacyjne, hostingowe a także dystrybutorów sprzętu oraz integratorów IT. – TotalBackup to rozwiązanie, które każda firma może dostosować do własnych potrzeb. Dostawca hostingu czy operator telekomunikacyjny może sprzedawać usługi archiwizacji danych np. pod własną marką.  Taka formuła jest atrakcyjna dla potencjalnych resellerów, którzy poza atrakcyjną marżą mogą również liczyć na wzrost lojalności swoich klientów – wyjaśnia Tomasz Kuik, dyrektor sprzedaży pośredniej Vercom.

Pierwszą firmą, która będzie oferować usługi TotalBackup będzie poznański OGICOM, świadczący usługi w zakresie rozwiązań internetowych dla sektora MŚP. Partnerem Vercom będzie także firma Supersafe. – Backup online jest najpełniejszym środkiem ochrony komputera, bo chroni przed skutkami różnych zagrożeń – wirusami, zagrożeniami z sieci, awarią dysku, kradzieżą komputera czy przypadkowym usunięciem plików. – tłumaczy Krzysztof Szyszka, Prezes Zarządu OGICOM.

Zasada działania TotalBackup jest prosta. Vercom dostarcza oprogramowanie, które automatycznie archiwizuje najważniejsze informacje. Są one zapisywane w profesjonalnym centrum danych Data Center Beyond, uznawanym za najnowocześniejszy tego typu ośrodek w Polsce. W przypadku awarii lub kradzieży komputera dane mogą zostać w każdej chwili odtworzone i skopiowane na dowolny komputer. Pliki są dostępne z poziomu każdej przeglądarki internetowej, ale wyłącznie dla osób posiadających specjalny klucz szyfrujący.

Domyślnie archiwizowane są pliki poczty elektronicznej, Pulpit oraz folder Moje dokumenty, ale użytkownik sam może zdecydować, które informacje są dla niego szczególnie istotne. Pierwsza archiwizacja zabiera w zależności od wielkości danych – od kilku do kilkunastu godzin. Potem Total Backup działa w tle i automatycznie archiwizuje wskazane przez użytkownika dane, utworzone, zgodnie z ustalonym harmonogramem, od czasu ostatniej archiwizacji. Jak przekonują przedstawiciele firmy Vercom, właśnie prostota i automatyzm działania są jedną z największych zalet usługi. – TotalBackup to typowa usługa typu „uruchom i zapomnij”, wszystkie skomplikowane działania związane z archiwizacją danych TotalBackup wykona sam, bez naszej ingerencji.  A dzięki temu, że nasze serwery zlokalizowane są w Polsce, transfer danych jest szybszy w porównaniu do podobnych, zachodnich rozwiązań i bezpieczniejszy. – zapewnia Adam Lewkowicz, prezes Vercom.

Totalbackup zapewnia wielowarstwowe bezpieczeństwo archiwizowanych informacji, zarówno na poziomie infrastruktury technicznej, jak i przesyłu (szyfrowane połączenie SSL) oraz przechowywania danych (specjalny, znany tylko włascicielowi konta klucz szyfrujący, algorytm Encryption Standard 128 lub 256). Bez klucza szyfrującego odtworzenie zarchiwizowanych danych jest niemożliwe.

Według danych firmy analitycznej IDC rozwiązania tego typu mogą stać się jedyną uzasadnioną ekonomicznie metodą na zabezpieczenie danych większosci średnich
i mniejszych firm.

Proponowana przez Vercom cena usługi jest uzależniona od ilości danych jaką użytkownik zdecyduje się zarchiwizować. Rozwiązanie jest jednak tańsze w porównaniu z archiwizacją danych na taśmach czy płytach DVD.  Miesięczny abonament wynosi już 19.95 zł  a każdy dodatkowy 1GB powierzchni serwerowej kosztuje jednynie 1 zł. Przy tym nie są wymagane nakłady na urządzenia, sprzęt czy oprogramowanie.

Total Backup będzie dostępny zarówno dla osób pracujących w środowisku Windows jak i Mac OS oraz Linux.

www.totalbackup.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top