Zamów odpis z KRS przez Internet

Uruchomiony właśnie w portalu Wirtualna Polska serwis krs.wp.pl jest serwisem usługowym. Za jego pośrednictwem użytkownicy mogą zamawiać odpisy z Krajowego Rejestru Sądowego, Rejestru Dłużników, Rejestru Zastawów oraz Ksiąg Wieczystych.
„Zdajemy sobie sprawę z tego, że załatwianie spraw urzędowych jest czasochłonne i niejednokrotnie uciążliwe. Mając więc na względzie wygodę naszych użytkowników, uruchomiliśmy serwis krs.w.pl. Za jego pomocą można zamawiać wszystkie dokumenty – odpisy, wyciągi, zaświadczenia – dostępne na zasadzie jawności i  znajdujące się w Krajowym Rejestrze Sądowym .” – mówi Rafał Mandes, Kierownik Działu e-Biznes w WP. – „Serwis KRS to także forma urozmaicenia oferty serwisów biznesowych, kolejna usługa, która pozwala nam na dywersyfikację źródeł przychodów.”

Grupą docelową serwisu są zarówno klienci indywidualni (np. w ramach procedur bankowych przy udzielaniu kredytów), jak również klienci korporacyjni w celu sprawdzenia partnera biznesowego.

Aby złożyć zamówienie, najpierw należy zalogować się do serwisu, a następnie wybrać rejestr, którego dotyczy zamawiany dokument. Potwierdzenie zamówienia wysyłane jest na adres e-mail, a także pojawia się na koncie użytkownika w „Historii zleceń”. Płatność za usługę dokonywana jest w formie przedpłaty, na podstawie faktury pro forma.

Zamówienia złożone i opłacone do godziny 10:00 danego dnia, są realizowane i wysyłane w tym samym dniu. Natomiast zamówienia złożone i opłacone po godzinie 10:00 realizowane są następnego dnia roboczego. Dokumenty wysłane są – na życzenie klienta – listem poleconym, priorytetem, kurierem lub pocztą elektroniczną (e-mail).

Opłata za realizację usługi dla klienta indywidualnego wynosi od 5 do 25 złotych
(w zależności od typu zamawianego dokumentu). Użytkownik ponosi również koszty przesyłki pocztowej oraz stałą, urzędową opłatę sądową. Dla Klientów Korporacyjnych domyślną wartością opłaty za usługę jest 10 zł. Szczegółowa tabela opłat i prowizji znajduje się na stronie: http://krs.wp.pl/index.php?goto=statyczne/cennik

Serwis krs.wp.pl powstał we współpracy z firmą Nonet.

www.krs.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top