Zdaj maturę razem z Epuls i PWN

Rozpoczęła się druga edycja skierowanej do maturzystów akcji “Zdaj na Maxa!”. Jej organizatorami są Wydawnictwo Szkolne PWN oraz serwis społecznościowy dla młodzieży Epuls. Akcji towarzyszy konkurs pod Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Już po raz drugi Wydawnictwo Szkolne PWN wraz z serwisem Epuls zapraszają osoby przystępujące do egzaminu dojrzałości do udziału w akcji “Zdaj na Maxa!”. Ma ona pomóc przyszłym maturzystom osiągnąć jak najlepsze wyniki z egzaminu dojrzałości oraz pokazać szanse i perspektywy związane z dalszą nauką.

„Koniec szkoły średniej to szczególny moment w życiu młodych ludzi. Z jednej strony otwierają się przed nimi nowe perspektywy i powstają wspaniałe plany na przyszłość z drugiej jednak często pojawia się strach. Młodzi ludzie mają wiele obaw związanych z maturą i egzaminami na studia. Nie wiedzą też jaki kierunek studiów wybrać lub która uczelnia będzie dla nich najlepsza. My chcemy i możemy  im pomóc.” – powiedziała Agata Mrozowska, Vice-prezes Wydawnictwa Szkolnego PWN.

W serwisie Epuls powstała specjalna eduStrefa, w której znajduje się wiele informacji związanych z maturą i egzaminami na studia. Są tu szerokie charakterystyki różnych zawodów i kierunków studiów oraz bogaty przegląd uczelni zarówno tych państwowych jak i prywatnych, wraz z wymaganiami jakie stawiają. Pomocna przy planowaniu swojej przyszłości może się okazać również możliwość poznania swoich słabych i mocnych stron, a także uzyskanie podpowiedzi do jakich zawodów mogą one kwalifikować. Cała eduStrefa podzielona jest na kilka bloków: „Chcę być…”, „Idę na…”, „Jaki jestem?” oraz „Pomocy!”.

Na forum serwisu www.epuls.pl znajduje się również klub maturzysty “Zdaj na Maxa!”, w którym można podyskutować z rówieśnikami oraz znaleźć porady m.in. dotyczące tego jak dostać się na studia w kraju i zagranicą. Każdy maturzysta może też poradzić się eduEksperta co do wyboru kierunku studiów i przyszłej drogi zawodowej.

„Od dwudziestu lat pracuję w warszawskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogigcznej i niezmiennie lubię swoją pracę. Na Epulsie już od ponad roku dzielę się z młodymi osobami swoim doświadczeniem i staram się pomagać w podejmowaniu trudnych decyzji. Wybór szkoły czy przyszłego zawodu to jeden z najważniejszych wyborów dokonywanych w tym wieku.” – przekonuje Małgorzata Janiszewska z PWN, psycholog szkolny, która na Epuls pełni funkcję eduEksperta.

Akcji towarzyszy konkurs pod Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty w ramach którego z każdego województwa wybrany zostanie najlepszy maturzysta (w oparciu o wynik procentowy z przedmiotów obowiązkowych). Dodatkowo wyróżnione zostanie pięć kolejnych osób, które osiągnęły najlepsze wyniki. Zwycięzcy otrzymają m.in. zestaw podręczników akademickich, a wyróżnieni – zestawy upominków Epuls. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.ZdajNaMaxa.pl.

www.epuls.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry