Zimowa odsłona akcji Polska Jest Fajna

Zima Jest Fajna – pod takim hasłem reporterzy WP będą odkrywać grudniowo-styczniową Polskę. Każdego dnia na strony portalu trafiać będą ich relacje z wyprawy po kraju, reportaże, zdjęcia oraz filmy.

Po trwającej już kilka edycji letniej akcji Polska Jest Fajna, Wirtualna Polska  zdecydowała się na jej śnieżną odsłonę. Wraz z internautami odkrywać będzie miejsca, gdzie w pełni można oddać się zimowemu szaleństwu. W grudniu i styczniu
w portalu prezentowane będą relacje i materiały multimedialne mające udowodnić, że zima w Polsce jest fajna!

Podczas realizacji projektu dwoje podróżników – Katarzyna Jadaluk i Jakub Rybicki – objedzie Polskę samochodem do zadań specjalnych – Suzuki SX4, z napędem na cztery koła. Podczas dwumiesięcznej wyprawy postarają się udowodnić, że nie trzeba jechać za granicę, by poczuć smak prawdziwego, zimowego szaleństwa. Postarają się zakosztować ekstremalnych sportów zimowych – ścigania na śnieżnych poduszkowcach i nurkowania pod lodem. W grudniu eksplorerzy skupią się na tematach związanych ze świątecznymi tradycjami i obrzędami w różnych regionach Polski, zaś w drugiej części wyprawy – na aktywnym, zimowym wypoczynku.

„Chcemy promować odkrywanie Polski również zimą, tym bardziej, że często krajoznawcza wiedza przeciętnego Polaka zatrzymała się na wspomnieniach z Zakopanego czy Krynicy Górskiej. Zrealizujmy kilka scenariuszy aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem, zachęcając naszych internautów do powtórzenia tej przygody” – podkreśla Olga Dębicka, Kierownik Zespołu Serwisów Turystycznych w WP. „Ponadto nasi reporterzy w okresie Bożego Narodzenia zwrócą uwagę na mało znane tradycje i obyczaje świąteczne osiadłych w Polsce Łemków, Tatarów i Ukraińców” – dodaje.
Zimowa odsłona akcji Polska Jest Fajna 1
Codziennie w serwisie można znaleźć informacje o dokonaniach reporterów, a także ciekawostki związane z odkrywaniem uroków Polski zimą. Wraz z podróżnikami internauta  sprawdzi, gdzie znajduje się polski biegun zimna, poszuka Yeti, przeżyje rosyjskie Boże Narodzenie w Zakopanem oraz odwiedzi Festiwal Rzeźby Lodowej. W styczniu wysłannicy WP nie tylko zaliczą najlepsze polskie trasy narciarskie, ale poczują dreszcz emocji podczas snowkitingu – zimowej odmiany kitesurfingu – który łączy tradycyjny snowboard/ narty z latawcem oraz wezmą udział w słynnym Zjeździe na Byle Czym. Spotkają się również z rekordzistą świata w staniu na mrozie oraz Piotrem Pustelnikiem, zdobywcą Korony Himalajów, który radzić będzie, jak przeżyć zimę w górach.

Tradycyjnie już wyprawa zatoczy koło – rozpoczęła się w Gdańsku 1 grudnia, a zakończy, także w grodzie nad Motławą, 31 stycznia 2012. W trasę młodych podróżników wypuścił polarnik Marek Kamiński, udzielając wskazówek dotyczących sztuki przetrwania w mroźnych warunkach. Para podróżników przemierzy ponad 3 tysiące kilometrów.

Podczas trwania akcji dodatkową atrakcją serwisu będą konkursy z nagrodami. Organizatorzy projektu czekają też na zdjęcia i relacje internautów z ich zimowych przygód. Patronem medialnym akcji jest Radio Plus.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry