Zimowa odsłona akcji Polska Jest Fajna

Zima Jest Fajna – pod takim hasłem reporterzy WP będą odkrywać grudniowo-styczniową Polskę. Każdego dnia na strony portalu trafiać będą ich relacje z wyprawy po kraju, reportaże, zdjęcia oraz filmy.

Po trwającej już kilka edycji letniej akcji Polska Jest Fajna, Wirtualna Polska  zdecydowała się na jej śnieżną odsłonę. Wraz z internautami odkrywać będzie miejsca, gdzie w pełni można oddać się zimowemu szaleństwu. W grudniu i styczniu
w portalu prezentowane będą relacje i materiały multimedialne mające udowodnić, że zima w Polsce jest fajna!

Podczas realizacji projektu dwoje podróżników – Katarzyna Jadaluk i Jakub Rybicki – objedzie Polskę samochodem do zadań specjalnych – Suzuki SX4, z napędem na cztery koła. Podczas dwumiesięcznej wyprawy postarają się udowodnić, że nie trzeba jechać za granicę, by poczuć smak prawdziwego, zimowego szaleństwa. Postarają się zakosztować ekstremalnych sportów zimowych – ścigania na śnieżnych poduszkowcach i nurkowania pod lodem. W grudniu eksplorerzy skupią się na tematach związanych ze świątecznymi tradycjami i obrzędami w różnych regionach Polski, zaś w drugiej części wyprawy – na aktywnym, zimowym wypoczynku.

„Chcemy promować odkrywanie Polski również zimą, tym bardziej, że często krajoznawcza wiedza przeciętnego Polaka zatrzymała się na wspomnieniach z Zakopanego czy Krynicy Górskiej. Zrealizujmy kilka scenariuszy aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem, zachęcając naszych internautów do powtórzenia tej przygody” – podkreśla Olga Dębicka, Kierownik Zespołu Serwisów Turystycznych w WP. „Ponadto nasi reporterzy w okresie Bożego Narodzenia zwrócą uwagę na mało znane tradycje i obyczaje świąteczne osiadłych w Polsce Łemków, Tatarów i Ukraińców” – dodaje.
Zimowa odsłona akcji Polska Jest Fajna 1
Codziennie w serwisie można znaleźć informacje o dokonaniach reporterów, a także ciekawostki związane z odkrywaniem uroków Polski zimą. Wraz z podróżnikami internauta  sprawdzi, gdzie znajduje się polski biegun zimna, poszuka Yeti, przeżyje rosyjskie Boże Narodzenie w Zakopanem oraz odwiedzi Festiwal Rzeźby Lodowej. W styczniu wysłannicy WP nie tylko zaliczą najlepsze polskie trasy narciarskie, ale poczują dreszcz emocji podczas snowkitingu – zimowej odmiany kitesurfingu – który łączy tradycyjny snowboard/ narty z latawcem oraz wezmą udział w słynnym Zjeździe na Byle Czym. Spotkają się również z rekordzistą świata w staniu na mrozie oraz Piotrem Pustelnikiem, zdobywcą Korony Himalajów, który radzić będzie, jak przeżyć zimę w górach.

Tradycyjnie już wyprawa zatoczy koło – rozpoczęła się w Gdańsku 1 grudnia, a zakończy, także w grodzie nad Motławą, 31 stycznia 2012. W trasę młodych podróżników wypuścił polarnik Marek Kamiński, udzielając wskazówek dotyczących sztuki przetrwania w mroźnych warunkach. Para podróżników przemierzy ponad 3 tysiące kilometrów.

Podczas trwania akcji dodatkową atrakcją serwisu będą konkursy z nagrodami. Organizatorzy projektu czekają też na zdjęcia i relacje internautów z ich zimowych przygód. Patronem medialnym akcji jest Radio Plus.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry