Zmiany na szczycie Yahoo!

Yahoo! żegna się ze swoim dyrektorem wykonawczym, Scottem Thompsonem w atmosferze skandalu. Oficjalnie jednak dyrektor odchodzi z przyczyn osobistych. Oznacza to roszady na wysokich stanowiskach spółki.

Zmiany na szczycie Yahoo! 1Kierownictwo Yahoo! już wkrótce zmieni swój skład osobowy, o czym informuje serwis All Things D. Po tym, jak dotychczasowy dyrektor wykonawczy, Scott Thompson, mijał się z prawdą w swoim CV, co wywołało skandal, zdecydował się na rezygnację z zajmowanego stanowiska. Nieprawdziwość informacji w CV dyrektora została ujawniona przed tygodniem przez jednego z udziałowców firmy – Daniela Loeba, szefa funduszu hedgingowego Third Point.

Scott Thompson napisał w swoim życiorysie o zdobyciu licencjatu z informatyki na Stonehill College w Easton, w stanie Massachusetts, ale rzekomego kierunku nie było w podanych latach na tej uczelni. W rzeczywistości wyszło na jaw, że Scott Thompson ma wyłącznie wykształcenie księgowe. Wcześniej Daniel Loeb zgłosił kilku kandydatów do zarządu firmy, ale zostali oni odrzuceni przez niewłaściwe wykształcenie. Postanowił więc ujawnić, że CEO Yahoo! również nie spełnia tego warunku.

Scott Thompson został dyrektorem wykonawczym w Yahoo! w styczniu 2012 roku, przechodząc do spółki z firmy EBay. W jego ręce zostało powierzone zadanie ożywienia rozwoju firmy. Dyrektor opuszcza stanowisko po części z powodu zdiagnozowanego u niego raka tarczycy. Jego decyzja zawodowa według oficjalnych komunikatów, nie ma nic wspólnego z kontrowersjami wokół jego wykształcenia, a jest podyktowana względami osobistymi. Diagnoza nowotworu o Scotta Thompsona została dokonana w ostatnich dniach, o czym poinformował zarząd spółki. Razem ze Scottem Thompsonem ze swoich stanowisk ma ustąpić pięciu innych dyrektorów. Zapowiadają się więc poważne zmiany na najwyższych szczeblach kierownictwa w Yahoo!.

Obowiązki CEO w Yahoo! przejmie tymczasowo Ross Levinsohn, który dotychczas zajmował się w firmie markami związanymi z mediami. Zmiany w zarządzie Yahoo! ostatecznie dokonane zostaną po wybraniu nowego prezesa zarządu, którym zostanie najprawdopodobniej Fred Amoroso.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry