Zmiany na szczycie K2

W związku z rozwojem oraz w ramach przygotowań do planowanego na drugi kwartał bieżącego roku debiutu giełdowego, K2 Internet SA wzmacnia zarząd i porządkuje strukturę organizacyjną i kapitałową.

Michał Lach, założyciel i współtwórca sukcesu rynkowego K2, od lutego b.r. jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej. Będzie dbał o dalszy rozwój K2, koncentrując się m.in. na aliansach strategicznych oraz poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju.

Janusz Żebrowski – dotychczasowy Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający pozostaje na stanowisku Prezesa Zarządu i ma za zadanie współtworzyć i realizować strategię rozwoju nie tylko Agencji, ale także pozostałych działów. Są nimi K2 Eksperci Nowych Technologii – powstały w ramach K2 dostawca dedykowanych rozwiązań informatycznych, oraz ACR – należący do K2 niezależny internetowy dom mediowy. Będzie także odpowiedzialny  za przygotowanie firmy do statusu spółki publicznej.

Jego obowiązki związane z bieżącym zarządzaniem Agencją przejęli Grzegorz Kurowski i Tomasz Tomczyk, którzy niedawno weszli także do Zarządu K2 i pełnią teraz rolę Co-managing Directors.

Do Zarządu dołączył także Tymoteusz Chmielewski, który zarządza działem K2 Eksperci Nowych Technologii oraz nadzoruje rozwój usług technologicznych całej firmy.

Zgodnie ze wstępnymi danymi za rok 2006, udało się zrealizować założenia biznes planu, przychody całej grupy przekroczyły 16 mln zł, a marża EBITDA – blisko prognozowanych 20%. Dobre wyniki finansowe pozwoliły na m.in. kontynuację rozpoczętych inwestycji, wypłatę dywidendy oraz zakup od funduszy bmp pozostałych 25% akcji w ACR SA. W ten sposób grupę K2 Internet SA tworzy także posiadany w 100% ACR SA oraz kontrolowany w 100% K2 Sp. z o.o – podmiot powołany do realizacji nowych przedsięwzięć, w tym outsourcingu projektów e-commerce.

ACR, kierowany od chwili utworzenia przez Jolę Zaczek, zatrudnia obecnie 6 osób, przy czym w związku z pozyskaniem nowych klientów zespól został wzmocniony w ostatnich miesiącach o 3 osoby i planowane jest zatrudnienie kolejnych.

W ramach poszerzania kompetencji oraz zwiększenia możliwości obsługi rosnącej grupy klientów, do grona których w ubiegłym roku dołączyli m.in. Play oraz Agora, zespół K2 powiększył się o kilkanaście nowych osób. Wśród tych, które w ostatnich tygodniach dołączyły do zespołu są m.in. Joanna Wrześniowska – Dyrektor Kreatywny, Magdalena Zawada – Account Manager, Katarzyna Ataman – Senior Strategic Planner w dziale Konsultingu i Maciek Lipiec – Architekt Informacji w Dziale Architektury.

www.k2.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top