Zmiany w chmurze Microsoftu

Zmienia się powierzchnia wirtualnego dysku od Microsoftu. Pojawia się również integracja z systemami Windows i OS X.

Zmiany w chmurze Microsoftu 1

SkyDrive to usługa Microsoftu, oddająca do dyspozycji użytkowników wirtualny dysk. Dotychczas można było w wersji darmowej korzystać z 25 GB przestrzeni dyskowej. Za większą przestrzeń należało już zapłacić.

W odpowiedzi na ubiegłotygodniowe doniesienia dotyczące wprowadzenia własnej chmury Google Drive, Microsoft ogłasza własne modyfikacje w usłudze SkyDrive. Na blogu poświęconym rozwojowi systemu Windows 8 można przeczytać o wszelkich planowanych zmianach w tym zakresie.

Po pierwsze, Microsoft zamierza wprowadzić specjalną aplikację na Windowsa, dzięki czemu SkyDrive będzie dostępny z poziomu Windows Explorer. Dla systemów Windows 8, Windows 7 oraz Windows Vista dysk sieciowy pojawi się w aplikacji jako osobny folder. Z podobnej funkcji skorzystać będą mogli również użytkownicy systemu OS X – SkyDrive zintegruje się z Finderem.

Dla wszystkich użytkowników posiadających zainstalowaną aplikację SkyDrive na swoim komputerze, Microsoft przygotował opcję zdalnego dostępu do wszystkich plików przechowywanych na dyskach. Aby taka opcja była dostępna, użytkownik nie może wyłączyć komputera po wyjściu z domu, ale może wprowadzić go w stan uśpienia.

Kolejna zmiana dotyczy pojemności powierzchni dyskowej, jaka dostępna jest za darmo w chmurze Microsoftu. SkyDrive będzie oferował bez opłat nie 25 GB powierzchni, jak było do tej pory, ale 7 GB. Zmiana ta argumentowana jest przez firmę tym, że z powierzchni powyżej 7 GB korzystali wyłącznie najbardziej zagorzali użytkownicy. Można będzie oczywiście powiększyć konto do nawet 100 GB, ale za opłatą. 20 GB będzie kosztować 10 dolarów rocznie, 50 GB – 25 dolarów na rok, a 100 GB – 50 dolarów na rok.

Wszyscy dotychczasowi użytkownicy, którzy korzystali z powierzchni 25GB na SkyDrive mogą je zachować, ale nowe konta mają już pojemność tylko 7 GB.

Firma Microsoft zmodyfikowała aplikację SkyDrive dla iPhone`ów oraz dla Windows Phone. Od teraz użytkownicy będą mieli możliwość przenoszenia plików, zmieniania ich nazw czy usuwania ich ze SkyDrive przy wykorzystaniu do tego celu urządzeń mobilnych. Aplikację SkyDrive będzie można obsługiwać także przy użyciu iPada.

Również konkurencyjny Dropbox zmienia swoją usługę, aby bardziej dopasować się do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Wprowadzono w jego obrębie ulepszone udostępnianie plików. Dropbox umożliwia udostępnianie katalogów, przeglądanie w prosty sposób zdjęć, dokumentów i plików wideo innych użytkowników. Dzielenie się linkami wymaga tylko naciśnięcia opcji „Get link”, dostępnej przez stronę internetową, aplikację mobilną oraz aplikację Windows/OS X/Linux.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry