Zwycięzcy konkursów informatycznych Gazety Bankowej

13 marca w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, Gazeta Bankowa wręczyła nagrody w konkursach informatycznych: „Lider informatyki instytucji finansowych 2007” oraz „Hit roku 2008 dla instytucji finansowych”. Gazeta Bankowa przyznała także tytuł „Rekomendacje Gazety Bankowej” dla produktów, usług i rozwiązań, które jej zdaniem są godne polecenia.
Podczas wczorajszej Gali Gazeta Bankowa po raz szósty miała przyjemność wręczać nagrody w konkursie „Lider informatyki instytucji finansowych”, w którym nagradzane są najlepsze systemy informatyczne. Swój udział w konkursie zgłosiły nie tylko banki ale także instytucje ubezpieczeniowe. Nagrody przyznawane były w czterech kategoriach. W kategorii: „Systemy Transakcyjne” zwyciężył ING Bank Śląski za Front v.1.7, wdrożenie przeprowadzone we współpracy z firmą IBM.

W kategorii: „Back Office” statuetkę otrzymał Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. za wdrożenie systemu klasy Corporate Management przeprowadzone przez Codec Systems. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał SKOK im. Mikołaja Kopernika za outsourcing serwisu sprzętu i procesów operacyjnych w systemie transakcyjnym, wdrożenie przeprowadzone przez Wincor Nixdorf Sp. z o.o.
W kategorii: „Bankowość elektroniczna i e-finanse” jury przyznało statuetkę dla Raiffeisen Bank Polska za system bankowości elektronicznej Rbank, wdrożony przez Infovide-Matrix S.A., natomiast wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Fortis Bank Polska za  wdrożenie Pl@net wersja3, przeprowadzone przez firmę Comarch S.A.

W tym roku, ze względu na zdecydowane ograniczenie inwestycji informatycznych na rynku bankowym, nie została przyznana nagroda w czwartej kategorii „Bankowy lider informatyki 2007”. Kapituła przyznała jedynie wyróżnienie dla Polbank EFG za informatyzację placówek, przeprowadzoną we współpracy  z firmą Sygnity S.A.

Drugi konkurs, „Hit roku 2008 dla instytucji finansowych” odbył się po raz pierwszy. Do udziału w tym konkursie zostały zaproszone firmy, które swoją ofertę kierują do instytucji finansowych. „Hit roku 2008 dla instytucji finansowych” w kategorii „Produkt” zgłosił Marek Jędrzejczyk i Wspólnicy sp.j., „Hit roku 2008 dla instytucji finansowych” w kategorii „Rozwiązanie” zgłosiła spółka z o.o. BRE Ubezpieczenia, natomiast „Hit roku 2008 dla instytucji finansowych” w kategorii „Usługa” zgłosił PTK Centertel Sp. z o.o.

Ponadto, we wszystkich trzech kategoriach, kapituła przyznała tytuł „Rekomendacja Gazety Bankowej”, którym wyróżnione firmy mogą posługiwać się przez cały 2008 rok.

Rekomendację uzyskały:
–  ReconNet i AssureNet firmy CUBE Corporate Release;
– Mobile Insurance Suport firmy Marek Jędrzejczyk i Wspólnicy sp.j.;
–  CA Clarity PPM firmy CA;
– System do dystrybucji jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych firmy Infovide-Matrix S.A.;
–  Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych firmy BRE Ubezpieczenia;
–  System CAFE Comarch Front End firmy Comarch S.A.;
–  Chordiant Decision Management firmy IBM Polska;
– Wirtualizacja, konsolidacja i centralizacja serwerów i pamięci masowych firmy Comparex Poland;
– Zdalne zarządzanie procesem akwizycji zdarzeń w terenie z monitoringiem pozycji (GPS, Blackberry)  firmy PTK Centertel Sp. z o.o. oraz
– Telekomunikacja Polska S.A. za Elastyczną i skalowalną usługę sieciową dla bankomatów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Online #16
02.03.2021
Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry