Zynga rośnie w siłę

Zynga jest spółką akcyjną od ubiegłego roku i właśnie ogłosiła wyniki finansowe w swoim pierwszym raporcie kwartalnym. Lepsze od prognozowanych przez analityków.

Producent gier społecznościowych, firma Zynga, zanotował zysk w ostatnim kwartale 2011 roku, który był dla niego pierwszym kwartałem na giełdzie. Zysk na Zynga rośnie w siłę 1akcję wyniósł pięć centów, co oznacza, że łącznie wypracowano zysk za ostatni kwartał rzędu 37,1 mln dolarów. Według analityków, zysk miał wynieść jedynie 3 centy na akcję. W czwartym kwartale ubiegłego roku spółka Zynga odnotowała rezerwacje użytkowników na kwotę 306,5 mln dolarów, co oznacza wzrost rok do roku w wysokości 26 proc. oraz wzrost rzędu 7 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. Całoroczne rezerwacje wyniosły 1,16 mld dolarów i były wyższe o 38 proc. od wyników uzyskanych w 2010 roku. Przychód roczny za 2011 roku dla spółki Zynga wyniósł 1,14 mld dolarów, czyli wzrósł on o 91 proc. rok do roku.

Jeśli chodzi o wyniki kwartalne, kiedy spółka Zynga była obecna na giełdzie , to udało jej się wypracować przychody na kwotę 302,4 mln dolarów, podczas gdy w odpowiadającym okresie poprzedniego roku było to tylko 195,8 mln dolarów. Szacowany wzrost przychodów wyniósł 91 proc.

W tym samym czasie, Zynga odnotowała stratę rzędu 435 mln dolarów na podstawie standardów GAAP, tj. powszechnych standardów rachunkowości w USA. Odnosząc się do standardów non-GAAP jej przychód wyniósł w czwartym kwartale 311,2 mln dolarów. Powodem tak dużej różnicy w wynikach finansowych jest bezgotówkowy koszt poniesiony przez spółkę w wysokości 510 mln dolarów w postaci akcji rekompensaty dla pracowników. W czwartym kwartale 2011 roku skorygowany zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją dla Zynga wyniósł 67,8 mln dolarów, czyli o 34 proc. więcej niż rok temu.

W planach spółki Zynga jest uzyskanie rezerwacji na kwotę od 1,35 mld dolarów do 1,45 mld dolarów do końca 2012 roku. Szacuje się, ze skorygowany zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją ma wynieść w tym roku od 390 do 440 mln dolarów, baza kosztów wynagrodzeń wyniesie od 400 do 425 mln dolarów, a nakłady inwestycyjne będą oscylować w granicach od 140 do 160 mln dolarów.

W 2011 roku Zynga uruchomiła 12 nowych gier na czterech platformach internetowych oraz osiem gier mobilnych na telefony. Firma posiada dziś 246,3 mln aktywnych użytkowników miesięcznie na Facebooku. Jeszcze przed wejściem spółki na giełdę aktywnych użytkowników w miesiącu było 230 mln.

Najnowszą grą Zynga jest Hidden Chronicles. Okazała się ona hitem rynkowym, uzyskując ponad 29,6 mln aktywnych graczy miesięcznie. Dzięki sukcesowi tej gry, Zynga ma w swoim portfelu pięć najlepszych gier na Facebooku. Zynga ogłosiła, że jej dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrosła z poziomu 48 mln w czwartym kwartale 2010 roku do 54 mln w czwartym kwartale 2011 roku, czyli o 13 proc.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry