Zynga traci rozpęd – słabe wyniki kwartalne

Producent popularnych gier społecznościowych przedstawił wyniki finansowe. Na tyle rozczarowujące, że akcje firmy straciły wczoraj na wartości 35 proc.

Zynga traci rozpęd – słabe wyniki kwartalne 1Firma Zynga ogłosiła wczoraj na swojej stronie wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku. Okazuje się, że przychody firmy wyniosły w tym czasie 332,5 mln dolarów, co oznacza, że były one o 19 proc. wyższe rok do roku. W ostatnich sześciu miesiącach firma uzyskała przychód rzędu 653 mln dolarów, czyli o 25 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Za ostatnie pół roku zysk na jedną akcję firmy wyniósł 0,15 dolarów – wcześniej nie wypracowano zysku. W perspektywie ostatniego kwartału było to 0,03 dolara na akcję.

Analitycy spodziewali się, że Zynga zarobi 334 mln dolarów w II kwartale, a zysk na jedną akcję wyniesie 6 centów.

Strata netto firmy Zynga wyniosła w II kwartale 2012 roku 22,8 mln dolarów, a w tym samym czasie ubiegłego roku notowano zysk netto w wysokości 1,4 mln dolarów. Zysk Non-GAAP wyniósł zaś 4,6 mln dolarów, co daje spadek o 88 proc. w porównaniu do II kwartału 2011 roku.

Przychód z działalności reklamowej firmy wyniósł 40,9 mln dolarów i wzrósł o 170 proc. rok do roku.

Firma deklaruje, że ma 300 mln aktywnych użytkowników miesięcznie oraz 72 mln dziennie. Gry Zynga cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza w serwisie społecznościowym Facebook, gdzie rekordy pod tym względem bije gra Bubble Safari. W drugim kwartale tego roku firma Zynga uruchomiła sześć nowych gier, w tym trzy na platformach internetowych: Bubble Safari, Blast Ruby, The Ville, Zombie Swipeout, Zynga Slots oraz Matching with friends.

Powodem niższych niż oczekiwane wyników finansowych, zdaniem firmy Zynga, były rosnące wymagania platformy Facebook dla gier, których spełnienie wymagało większych nakładów, jak donosi serwis The Next Web.

Po ogłoszeniu wyników finansowych za drugi kwartał tego roku, akcje firmy Zynga na giełdzie, po godzinach handlu, straciły 35 proc. na wartości. Jednocześnie, w związku ze słabymi notowaniami Zynga, o 7 proc. zniżkowały akcje serwisu Facebook.

Dyrektor generalny firmy Zynga, Mark Pincus twierdzi, że już w pierwszej połowie 2013 roku, jeśli tylko uda się uzyskać odpowiednie licencje, w asortymencie gier Zynga pojawią się pierwsze gry hazardowe online, obracające realnymi pieniędzmi.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry