10 lat WP !

Opublikowano: 21 września 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Pierwszy polski portal internetowy, Wirtualna Polska, ma 10 lat! Jest rówieśnikiem takich gigantów, jak Yahoo, Amazon, czy ebay. Powstając w 1995 roku, WP od razu zrewolucjonizowała oblicze rodzimej Sieci. Swoją historię, osiągnięcia, gości i pracowników przedstawia w nowym, okazjonalnym serwisie 10lat.wp.pl. To właśnie od WP zaczął się polski Internet!

Wirtualna Polska spojrzała na siebie z przymrużeniem oka. Witryna zupełnie odbiega od dotychczasowych serwisów. Barwny, niewykorzystany dotąd nigdzie indziej layout, bogate materiały graficzne, specjalne urodzinowe życzenia od znanych i lubianych, aktualności, ciekawostki, czy galerie fotografii to zaledwie znikoma jej część.

'Zależało nam na tym, by Wirtualną Polskę dało się poznać niejako od kuchni – mówi Katarzyna Halicka z Wirtualnej Polski – Znana dotąd jako portal, spółka, przedsiębiorstwo, tym razem odsłania swoje drugie oblicze. Pokazujemy, iż WP tworzą młodzi – także duchem – ludzie, że nasza historia, prócz tej złożonej z czystych faktów i dat, jest pełna emocji i wspomnień, że w spółce pracują nietuzinkowe osoby, których osobowość odzwierciedla się w niejednym serwisie WP.pl.'

Nie sposób zamknąć historii Wirtualnej Polski w przysłowiowej pigułce. Próbując jednak dokonać choćby minimalnego podsumowania (co znalazło swe odbicie na stronach serwisu 10lat.wp.pl), trzeba stwierdzić,

że portal od początku stawia na najwyższą jakość, nie bojąc się śmiałych wyzwań i innowacji. To WP jako pierwsza stworzyła Katalog stron WWW i możliwość ich pozycjonowania. Jako pierwsza udostępniła zasoby w technologii WAP, wprowadziła personalizację i panel rozmów na żywo. Pierwsza oddała też Internautom multimedialny komunikator zintegrowany z systemem Jabber i zastosowała technologię VoIP w Nawijce. Pierwsza reklamowała możliwości Internetu poza Siecią, w telewizji oraz radiu i zdecydowała się na współtworzenie zawartości portalu przez użytkowników. WP jest pionierem we wdrażaniu internetowych płatności i udostępnianiu legalnych plików mp3. W końcu, także jako pierwsza, rozpoczyna, w ten nietypowy sposób, obchody 10 lat istnienia.

Na stronach serwisu ruszył specjalny konkurs, w którym Internauci wygrać mogą całą gamę niezwykle atrakcyjnych nagród. Nie trzeba przy tym doskonale znać historii portalu; wszystkie odpowiedzi można znaleźć właśnie w WP.

http://10lat.wp.pl

Sylwester Kozak10 lat WP !

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.