5 powodów, dla których warto wystawiać faktury VAT online

Wystawianie faktury VAT to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Czynność ta powinna być dla nas przyjemnością, w końcu to faktura VAT pomoże nam uzyskać pieniądze za wykonaną usługę od klienta. Sprawa komplikuje się jednak, kiedy co miesiąc mamy dziesiątki, a nawet setki faktur do wystawienia. Ich poprawne przygotowanie w formie papierowej jest bowiem uciążliwe i pracochłonne oraz potrafi skutecznie odebrać nam radość z wykonanej pracy. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest wystawianie faktur online, za pomocą specjalnego programu. Oto 5 powodów, dla których warto wystawiać faktury VAT online.

Oto 5 powodów, dla których warto wystawiać faktury VAT online.

1. Faktura VAT w wersji elektronicznej to oszczędność czasu i pieniędzy

5 powodów, dla których warto wystawiać faktury VAT online 1Wystawienie faktury za pomocą programu online jest banalnie proste. Może się tym także zająć każda osoba, która potrafi obsługiwać komputer oraz posiada dostęp do Internetu. Nie musimy więc już powierzać wystawiania faktur zewnętrznym firmom oraz zatrudniać w tym celu dodatkowych pracowników.

Faktury VAT online wystawimy także szybko. Wystarczy bowiem wpisać podstawowe informacje (np. NIP osoby, dla której przygotowywana jest faktura VAT), a program sam uzupełni pozostałe jego dane. Dzięki temu oszczędzamy czas potrzebny na przygotowanie dokumentu oraz pieniądze.

2. Faktura VAT online to możliwość dostosowania wyglądu dokumentu do naszych potrzeb

Dobre programy do wystawiania faktur online pozwalają także na pełną personalizację wyglądu oraz układu faktury. Mamy możliwość wybrania szablonu, który nam najbardziej odpowiada oraz umieszczenia na dokumencie naszego logo lub innego znaku firmowego.

Dzięki możliwości dostosowania wyglądu dokumentu do naszych potrzeb oraz gustu tak przygotowana faktura VAT staje się nie tylko dokumentem potwierdzającym wykonanie usługi, ale także swoistą wizytówką naszego przedsiębiorstwa. Jej estetyczny i czytelny wygląd świadczy bowiem o jego profesjonalizmie oraz pozytywie wpływa na wizerunek firmy na zewnątrz.

3. Elektroniczna faktura VAT to troska o środowisko

Każdy przedsiębiorca wie, że posiadanie własnej firmy wiąże się z drukowaniem oraz przechowywaniem licznej dokumentacji. Niektóre dokumenty jesteśmy niestety zmuszeni przechowywać w tradycyjnej papierowej formie. Nie należą jednak do nich faktury, które z powodzeniem możemy wystawiać online oraz przesyłać klientom w formie elektronicznej.

Dzięki temu mamy możliwość nie tylko oszczędzania papieru oraz energii elektrycznej, ale przede wszystkim lepszego zadbania o nasze środowisko naturalne. Faktury elektroniczne z pewnością docenią więc osoby, którym zależy na ochronie środowiska.

4. Wygoda i bezpieczeństwo przechowywania faktur online

Faktura VAT online to także idealne rozwiązanie dla firm, które szczególnie dbają o bezpieczeństwo oraz właściwie przechowywanie swojej dokumentacji. Faktury w wersji elektronicznej przechowywane są bowiem online w chmurze, a dostęp do nich jest chroniony odpowiednimi certyfikatami zabezpieczeń.

Dzięki temu przeglądanie dokumentacji zgormadzonej na naszym koncie w programie jest możliwe jedynie dla uprawionych osób, nie ma więc ryzyka, że nasze firmowe dokumenty trafią w niepowołane ręce. Przechowywanie faktur online ułatwia także wyszukanie potrzebnych dokumentów, a regularnie kopie bezpieczeństwa danych w programach gwarantują pełne bezpieczeństwo naszej dokumentacji.

5. Faktura VAT online to możliwość jej wystawienia w dowolnym miejscu na świecie

Jedną z najważniejszych zalet programów do wystawiania faktur VAT w formie elektronicznej jest możliwość ich wystawiania w dowolnym miejscu na świecie. Do wystawienia faktury potrzebujemy bowiem jedynie urządzenia z dostępem do Internetu. Może to być laptop, smartfon, tablet lub komputer stacjonarny.

W praktyce oznacza to więc, że faktura VAT może zostać przygotowana oraz przesłana odbiorcy, kiedy znajdujemy się w podróży, w domu, a także w czasie urlopu. Nie musimy już udawać się do biura, logować się do tradycyjnego programu księgowego, czy zlecać wystawienia faktury innej osobie. Elektroniczna faktura VAT – Afaktury.pl daje nam więc możliwość przygotowania dokumentu, kiedy tylko chcemy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top