9sekund.pl z RIA Media na rynku ukraińskim

Haxon SA zarządzający porównywarką cen 9sekund.pl oraz planujący debiut na parkiecie giełdowym NewConnect, podpisał list intencyjny z czołową grupą medialną na rynku ukraińskim RIA Media Corporation wobec utworzenia porównywarki cen u naszych wschodnich sąsiadów.

Haxon SA utworzy z RIA Media Corporation spółkę kapitałową, która będzie prowadziła porównywarkę cen na rynku ukraińskim. Haxon będzie posiadał w nowej spółce pakiet kontrolny udziałów, wnosząc do wspólnej inwestycji posiadaną technologię porównywarki cen. RIA Media Corporation będzie odpowiedzialna w nowej spółce za zarządzanie wspólnym przedsięwzięciem, rozwój w zakresie pozyskiwania sklepów internetowych do współpracy, sprzedaż usług i powierzchni reklamowych, promocję i budowanie marki na rynku ukraińskim.

Internet na rynku ukraińskim rozwija się bardzo dynamicznie, o czy świadczy blisko 40% roczny wzrost tego segmentu rynku. Wobec 8 milionów internautów w obecnym czasie, Internet staje się powoli równie ważnym środkiem przekazu informacji jak inne media. Spadające ceny połączeń internetowych pozwalają szacować wzrost użytkowników Internetu do poziomu 12 mln w najbliższym czasie, co również niewątpliwie będzie miało przełożenie na dynamiczny wzrost usług związanych z działalnością e-commerce.

RIA Media Corporation jest czołową firmą medialną na rynku ukraińskim. Jest wydawcą 11 gazet dziennych i tygodników oraz 4 magazynów. W swoim portfolio posiada także 11 stacji radiowych oraz studio TV. Ponadto, jest właścicielem 6 serwisów internetowych, w tym tak znanych jak Rabota.ria.ua czy też portalu informacyjnego 20minut.ua. Taki partner biznesowy daje gwarancje szybkiego zaistnienia porównywarki cen na rynku ukraińskim oraz niepowtarzalną szansę, na wypromowanie jej na lidera rynku.

Zakładany start porównywarki cen jest przewidywany w I półroczu 2009 roku.

Haxon SA (dawniej 9sekund Sp. z o.o.) jest właścicielem porównywarki cen 9sekund.pl, finansującym również przedsięwzięcia z zakresu nowych technologii, skoncentrowane w głównej mierze na działalności e-commerce.

www.9Sekund.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top