9sekund.pl zmierza na rynek rumuński

Haxon SA zmierzający w IV kwartale br. na parkiet giełdowy NewConnect, podpisał list intencyjny z potencjalnym Partnerem z którym utworzy porównywarkę cen na rynku rumuńskim.

Partnerem Haxon SA zostanie firma Kearly Investments działająca na rynku rumuńskim w kilku przedsięwzięciach internetowych. Ze wspomnianym Partnerem zostanie stworzona  w Rumunii spółka kapitałowa, która będzie prowadziła i rozwijała porównywarkę cen pod nową i niezależną nazwą od 9sekund.pl. Haxon SA będzie posiadał w nowej spółce pakiet kontrolny, wnosząc do wspólnej inwestycji posiadaną technologie porównywarki cen.

„Rynek rumuński jest na etapie ciągłego wzrostu w branży internetowej rosnąc średnio 41% rocznie. W zakresie porównywarek cen dopiero się on kształtuje, dlatego wierzymy, że będziemy wstanie odnieść sukces, wnosząc do nowej spółki nie tylko technologie ale również nasze know-how” – powiedział Andrzej Zając, Prezes Zarządu Haxon SA, właściciela porównywarki cen 9sekund.pl

Nowe przedsięwzięcie wobec porównywarki cen ma zostać uruchomione w I kwartale 2009 roku po spełnieniu wszelkich wymogów prawnych związanych z uruchomieniem firmy. Aktualnie obaj przyszli Udziałowcy porównywarki cen w Rumunii pracują nad kwestiami prawnymi względem startu nowej firmy.

Haxon SA prowadzi również zaawansowane rozmowy z partnerem lokalnym wobec uruchomienia porównywarki cen na Ukrainie. Podobnie jak w przypadku porównywarki cen w Rumunii, także start porównywarki cen u naszych wschodnich sąsiadów zakładany jest na 2009 rok.

Haxon SA (dawniej 9sekund Sp. z o.o.) jest strategicznym inwestorem wobec 9sekund.pl, finansującym zarazem przedsięwzięcia z zakresu nowych technologii, skoncentrowane w głównej mierze na działalności e-commerce.

www.haxon.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top