Allegro i WOŚP znowu razem

Opublikowano: 2 grudnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Rozpoczęła się kolejna, internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, zbliżający się Finał poprzedza start serwisu Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (www.aukcje.wosp.org.pl). Zbudowana i prowadzona przez Allegro.pl platforma pozwoli na przeprowadzenia zbiórki trwającej ponad 2 miesiące.

Platforma handlowa Allegro.pl wspomaga Fundację Jurka Owsiaka od 2000 roku. ‑ Jesteśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od samego początku istnienia naszego serwisu – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, szef projektów specjalnych w Grupie Allegro.pl. ‑ Co roku angażujemy miliony polskich internautów   w tej największej w Polsce zbiórce pieniędzy na szczytne cele.

Podczas XVII Finału będziemy zbierać pieniądze na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. Jak co roku Allegro.pl stworzyło nowoczesny serwis aukcyjny dedykowany tylko i wyłącznie zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serwis ten jest oparty na systemie działania Allegro.pl. W ten sposób jest on przyjazny i łatwy w obsłudze.

Oczywiście w serwisie można sprzedawać i kupować przedmioty, tak jak w „zwykłym” Allegro.pl. Różnicą jest to, iż całkowity dochód ze sprzedaży na aukcje.wosp.org.pl zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Samo wystawianie aukcji jest, jak w przypakdu wszystkich aukcji charytatywnych na Allero.pl, bezpłatne.

Serwis będzie dostępny od 1 grudnia 2008 roku do 20 lutego 2009 roku.

Korzystanie z serwisu jest bardzo proste. Użytkownicy Allegro mogą bez problemu korzystać z serwisu Aukcje WOŚP logując się przy pomocy swoich dotychczasowych haseł i loginów. Również obsługa serwisu oraz panujące zasady (opisane w regulaminie) nie różnią się od obowiązujących w Allegro.pl.

W serwisie funkcjonuje niezależny system komentarzy, a zebrane punkty za opinie są przedstawiane w formie serduszek zamiast typowych dla Allegro gwiazdek. Użytkownicy, którzy korzystali z Aukcji WOŚP w poprzednich latach, zachowują swój dorobek punktowy.

Miniony, XVI Finał pozwolił na zebranie rekordowej kwoty 1,3 miliona złotych. Były to pieniądze jakie wpłynęły na konto WOŚP w wyniku transakcji zawartych na aukcje.wosp.org.pl.

Hanna LaskowskaAllegro i WOŚP znowu razem

Podziel się!

O autorze

hania