Allegro.pl dla WOŚP

Opublikowano: 7 stycznia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W tym roku już po raz czwarty Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są wspólną inicjatywą Fundacji WOŚP oraz internetowego serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Od 3 grudnia 2003 do 14 lutego 2004 pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl można brać udział w licytacjach, z których dochód, podobnie jak w roku ubiegłym, przeznaczony będzie na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia niemowląt i dzieci młodszych.

W aukcjach może wziąć udział każdy użytkownik Internetu – korzystanie z udostępnionego przez Allegro.pl serwisu „Aukcje WOŚP” jest darmowe – za kupno, wystawienie czy sprzedaż przedmiotów nie są pobierane prowizje. Orkiestrowy serwis aukcyjny jest niczym wielkie, wirtualne targowisko, pełne najróżniejszych ciekawostek. Można tu kupić praktycznie wszystko – począwszy od znaczków pocztowych, poprzez orkiestrowe glany aż po zamek rycerski.

Serwis aukcyjny WOŚP, udostępniony przez Allegro.pl, przygotowany i obsługiwany specjalnie na potrzeby Fundacji oraz XII Finału Wielkiej Orkiestry, cieszy się dużą popularnością. Dziennie serwis odwiedza średnio 6 400 użytkowników. Każdego dnia ma miejsce 212 300 odsłon – czyli o 35% więcej niż w grudniu 2003 (dane pochodzą z dnia 5 stycznia 2004 roku). Do chwili obecnej w orkiestrowych aukcjach zgromadzono 76 631 PLN, 1 100 przetargów zakończono sprzedażą a prawie 2 500 aukcji jest ciągle w toku.

Wśród najciekawszych przedmiotów wystawianych na tegorocznej aukcji jest serduszko z kosmosu, a właściwie oprawiony w złoto najprawdziwszy meteoryt w kształcie serca. Aktualna cena tego niezwykłego przedmiotu wynosi 5 100 PLN.

Współczesnych rycerzy oraz miłośników tradycji z pewnością zainteresuje wystawiony na sprzedaż Zamek w Łęczycy, będący, jak głosi legenda, siedzibą diabła Boruty. Dokładnie licytowana jest funkcja Honorowego Kasztelana na Zamku, którą można zakupić na okres jednego roku. Aktualna cena wynosi 9 300 PLN.

W chwili obecnej około 50% dokonanych płatności za zakończone aukcje jest realizowana poprzez Płatności Allegro, które obsługuje serwis PayU.pl (PAYBACK Sp. z o.o.)

http://aukcje.wosp.org.pl

Sylwester KozakAllegro.pl dla WOŚP

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.