Allegro.pl i IBM Polska rozwijają współpracę

Opublikowano: 9 kwietnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W ramach współpracy firma IBM wyposaży Allegro.pl w 4 najnowsze serwery xSeries (x450, x455) , pracujące w technologii IA-64 bit. Nowe serwery oparte są na procesorach Itanium 2 firmy Intel i pracują w oparciu o architekturę Enterprise X-Architecture, umożliwiającą wykorzystanie rozwiązań i technologii działających do tej pory w środowisku Linux i mainframe.

Rozwiązania takie są szczególnie polecane dla intensywnie obciążonych środowisk bazodanowych oraz środowisk aplikacyjnych ERP (systemów wspomagających zarządzanie). Każdy z serwerów posiada 4 procesory Itanium2.

Urządzenia posiadają możliwość rozbudowy pamięci operacyjnej RAM nawet do 56 GB. Ponadto, serwery wyposażone są w zaawansowane systemy ochrony, np.: pamięci – Active Memory, ECC, Chipkill, Memory ProteXion, sloty PCI: Active PCI-X oraz pro-aktywny system zarządzania pracujący w oparciu o Remont Supervisor Adapter, Predictive Failure Analysis oraz Light Path Diagnostic.

Dwa serwery działają już od stycznia i lutego 2004 roku, kolejne dwa zostaną dostarczone do Allegro w połowie kwietnia. Zaawansowane technologicznie serwery są najnowszym projektem firmy IBM i pierwszym tego typu sprzętem zakupionym na polskim rynku. Dzięki inwestycji największy portal aukcyjny w Polsce, jakim jest Allegro.pl, usprawni przeprowadzane na platformie transakcje, umożliwiając tym samym użytkownikom aukcji internetowych zwiększenie swoich obrotów.

http://www.allegro.pl

Sylwester KozakAllegro.pl i IBM Polska rozwijają współpracę

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.