Allegro.pl na platformie Oracle

Oracle Polska informuje, że firma QXL Poland Sp. z o.o. zakończyła projekt przeniesienia swoich zasobów informacyjnych na platformę Oracle.
Allegro jest pionierem aukcji internetowych w Polsce i obecnie największą giełdą internetową w polskim Internecie, a także jedną z większych w Europie. Dynamiczny rozwój biznesu spółki QXL Poland w ostatnich latach przyniósł w efekcie ogromny wzrost liczby użytkowników zarządzanego przez firmę portalu Allegro – przekroczyła ona 7 milionów.

Prace związane z migracją trwały blisko 1,5 roku; był to największy projekt informatyczny prowadzony w całej historii serwisu. Jak mówi Piotr Szybiak, Dyrektor Działu Aplikacji Allegro.pl: “Użytkownicy portalu Allegro.pl za pośrednictwem naszego serwisu dokonują około 500 operacji w ciągu zaledwie jednej sekundy: logowań, licytacji, wystawień aukcji, założeń nowych kont, itp. Jednym z głównych celów projektu migracji bazy danych do technologii Oracle było dalsze poszerzenie możliwości rozwoju serwisu. Godnym podkreślenia jest przy tym fakt, że prawie wszystkie prace związane z projektem przeprowadziliśmy siłami naszego własnego zespołu”.

Bartek Szambelan, rzecznik prasowy Allegro.pl dodaje: “Użytkownicy oczekują od nas wprowadzenia sklepów w ramach serwisu. Teraz mamy już technologię, która pozwoli nam odpowiedzieć na te oczekiwania internautów”.

Baza danych Oracle jest renomowaną platformą pozwalającą na bezpieczne przechowywanie dowolnych ilości danych i zarządzanie nimi. Jest używana wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi szybkość i niezawodność przetwarzania. Jej parametry spełniają wszystkie kryteria serwisów aukcyjnych.

“Dzięki bazie Oracle 10g, serwis Allegro.pl będzie mógł bez przeszkód, bezpiecznie i wydajnie przetwarzać wszelkie dane potrzebne do obsługi aukcji internetowych” – komentuje Marcin Bawor, odpowiedzialny w Oracle Polska za sprzedaż technologii do sektora mediów. “Allegro.pl jest dla Oracle strategicznym klientem w sektorze mediów a migracja platformy bazodanowej była największym przedsięwzięciem informatycznym w całej branży e-commerce w Polsce. Jej sukces jest potwierdzeniem kompetencji i zaangażowania zarówno po stronie zespołu Allegro.pl, jak i Oracle Polska”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry