Allegro.pl w Wirtualnej Polsce

Opublikowano: 20 listopada 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Wirtualna Polska rozpoczęła współpracę z czołowym polskim serwisem aukcyjnym Allegro.pl.

„Współpraca z Allegro jest kolejnym krokiem Wirtualnej Polski w tworzeniu profesjonalnej oferty handlu elektronicznego – mówi Marek Borzestowski, prezes Zarządu Wirtualnej Polski S.A. – Już teraz prezentujemy jedną z najszerszych ofert dotyczącą e-finansów i e-handlu w Polsce: serwisy finansowe, pasaż finansowy i handlowy, ogłoszenia, rezerwację biletów lotniczych i wycieczek… W ramach przeprowadzonej ostatnio reorganizacji działań e-commerce, WP uruchomiła dwa nowe serwisy integrujące wszystkie aktywności w tym zakresie: finanse.wp.pl i zakupy.wp.pl. W tym ostatnim eksponowane miejsce zyskuje nowy serwis aukcyjny. Jesteśmy przekonani, że włączenie w struktury portalu największego i najpopularniejszego w Polsce serwisu aukcyjnego zdecyduje o atrakcyjności i bezkonkurencyjności naszej oferty e-handlowej.”

„Liczymy na to, iż dzięki współpracy z Wirtualną Polską znacząco wzrośnie tak liczba naszych użytkowników, jak i liczba umów zawieranych za pośrednictwem Allegro. – powiedział Maciej Oppeln Bronikowski, dyrektor operacyjny Allegro.pl – Współpraca powinna także korzystnie wpłynąć na jakość oferowanych usług i dostępność przedmiotów. Dla kupujących oznacza to zwiększenie ilości ciekawych produktów a dla sprzedawców większy dostęp do szerokiej rzeszy zainteresowanych zakupami użytkowników Internetu. Uważamy, że stworzenie wspólnego serwisu aukcyjnego z WP to kolejny krok milowy w rozwoju Allegro w Polsce”.

Użytkownicy poprzedniego serwisu aukcyjnego Wirtualnej Polski nie zostali pozbawieni jednak „starych” aukcji- wciąż są one aktywne pod adresem stareaukcje.wp.pl. Serwis ten będzie aktywny do 16 grudnia 2002.

W serwisie aukcyjnym obecnie jest ponad 200.000 aukcji. Allegro.pl posiada ponad 600.000 zarejestrowanych kont użytkowników oraz 3.5 mln odsłon tygodniowo.

http://aukcje.wp.pl

Sylwester KozakAllegro.pl w Wirtualnej Polsce

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.