Amazon będzie wysyłał towary innych dostawców

Amazon ogłosił uruchomienie platformy Amazon Fulfillment Web Service. Ma ona pomóc małym dostawcom różnego rodzaju produktów w wykorzystywaniu infrastruktury tego międzynarodowego sklepu internetowego – podał ReadWriteWeb.
AFWS składa się z dwóch interfejsów programowania aplikacji – jednego „przychodzącego” i drugiego „wychodzącego”. Umożliwiają one handlowcom na wysyłanie towarów do Amazonu, a sklepowi na dystrybucję produktów wśród klientów (ci mogą składać zamówienia jak dotychczas – w witrynach sprzedawców).

Dostęp do interfejsów jest bezpłatny i otwarty – bez konieczności prowadzenia biznesowych negocjacji. Jednak Amazon pobiera prowizję za przechowywanie i wysyłkę towarów. Wszystko w ramach Amazon Fulfillment Centers, których jest 10 w USA, tyle samo w Europie i cztery w Azji.

AWFS działa w ramach Amazon Web Services – pakietu usług sieciowych, który udostępnia niewielkim firmom zaawansowaną infrastrukturę informatyczną największej na świecie księgarni internetowej w rozsądnej cenie. Nowy produkt idzie jednak o krok dalej – pozwala małym graczom na korzystanie także z fizycznej sieci dystrybucyjnej Amazonu.

Źródło: ReadWriteWeb

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top