Amazon: chmura z awarią

Opublikowano: 23 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Świadczona przez firmę Amazon usługa „chmurowa” uległa wczoraj wieczorem kilkugodzinnej awarii. Niedostępne były takie serwisy jak Airbnb, Flipboard, Pinterest czy Foursquare.

Awaria usługi Amazon Web Services (AWS) utrudniła wczoraj korzystanie z wielu znaczących internetowych serwisów. Przez kilka godzin niedostępne były rozwiązania Reddit, Airbnb, Heroku, FastCompany czy Flipboard.

Firma Amazon nie poinformowała jeszcze co się dokładnie zdarzyło. Do odpowiedzialności za zamieszenie przyznał się członek grupy hakerskiej Anonymous, ale przedstawiciel usługodawcy zaprzeczył takim twierdzeniom, dodając, że nie ma mowy o ataku.

To nie pierwsza tego typu awaria. W czerwcu w podobnej ucierpiały m.in. serwisy Netflix i Instagram. Wtedy też poważny problem miał polski dostawca, Beyond.pl.

Dawid ZarazińskiAmazon: chmura z awarią

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.