Amazon otworzy trzy centra logistyczne w Polsce

Opublikowano: 7 października 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Amazon poinformował, że do 2015 roku w Polsce powstaną trzy centra logistyczne – w okolicach Wrocławia i Poznania. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam 6 000 osób. 

amazon_logoW okresie przedświątecznym zatrudnienie znajdzie tam dodatkowe 3 000 osób. Decyzja o uruchomieniu centrów logistycznych jest spowodowana rosnącym popytem ze strony konsumentów w Europie. Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Będą służyły zamówieniom z Amazon.de, a docelowo będą obsługiwać klientów Amazon z całej Europy.

Cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy. Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie – powiedział Tim Collins, Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę.

 

Sylwester KozakAmazon otworzy trzy centra logistyczne w Polsce

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.