Amazon sprzeda 8 mln Kindle w tym roku?

Opublikowano: 22 grudnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Amazon nie dzieli się chętnie danymi sprzedaży swojego czytnika e-booków Kindle. Ilość sprzedanych urządzeń pozostawała nieznana. Jednak według najnowszego raportu, do klientów w tym roku trafić ma ok. 8 mln sztuk czytnika.

Amazon sprzeda 8 mln Kindle w tym roku? 1Agencja Bloomberg powołując się na dwa źródła „znające szacunki sprzedażowe firmy” podała, że Amazon sprzedać ma w tym roku 8 mln sztuk Kindle. To co najmniej 60 proc. więcej niż przewidywania analityków, którzy najczęściej mówili o 5 mln. W 2009 r. firma Amazon sprzedała ok. 2,4 mln sztuk Kindle.

Sukces Kindle to przede wszystkim – jak się wydaje – rozpoznawalna marka na rynku e-booków, atrakcyjna cena oraz bogata oferta książek (głównie w języku angielskim). W lipcu firma Amazon poinformowała, że sprzedaż elektronicznych książek przewyższyła sprzedaż papierowych książek w twardych okładkach, a różnica w ilości sprzedanych sztuk stale się powiększa.

W tym samym doniesieniu agencji Bloomberg pojawia się informacja, że od kwietnia do września firma Apple sprzedała 7,46 mln sztuk tabletu iPad, który często wymieniany jest jako konkurent Kindle.  Trudno jednak wprost porównywać te dane; urządzenia te mają bowiem inny charakter i zastosowanie (czytnik e-booków to tylko jedna z funkcji iPad’a).

Dawid ZarazińskiAmazon sprzeda 8 mln Kindle w tym roku?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.