Amazon wprowadza czytnik w chmurze

Firma Amazon uruchomiła Kindle Cloud Reader, aplikację webową, która umożliwia użytkownikom pobieranie i czytanie e-książek bez posiadania czytnika Kindle.

Nowa aplikacja przeznaczona jest przede wszystkich dla przeglądarek internetowych, a zwłaszcza Chrome i Safari (zarówno na komputerach PC, Mac i iPadach). Dlaczego Amazon zdecydował się na tego typu rozwiązanie? Przecież użytkownicy różnych platform mogą pobrać i używać dedykowane aplikacje np. na telefony komórkowe?

Wydaje się przede wszystkim, że Amazon chce udostępnić swoje usługi dla użytkowników wszystkich platform – właśnie przez przeglądarkę internetową. Webowa aplikacja stworzona w HTML5, umożliwia synchronizację posiadanych i czytanych w danym momencie książek pomiędzy wieloma urządzeniami. Do tego pojawiają się tu znane z Kindla funkcje takie jak zakładki, notatki czy dopasowanie preferencji czytania (czcionki, tło itp). Ważną opcją jest również możliwość czytania e-booków bez konieczności połączenia z internetem, w trybie offline.

Amazon wprowadza czytnik w chmurze 1

Kindle Cloud Reader jest jednocześnie odpowiedzią na restrykcje Apple dotyczące aplikacji Amazonu przeznaczonej dla iPada. Producent czytnika musiał – zgodnie z regulaminem App Store – zlikwidować przycisk łączący aplikację ze sklepem Klinde. Teraz właściciele tabletów mogą uzyskać dostęp do tych samych funkcji za pomocą wbudowanej przeglądarki internetowej.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry