Amazon wprowadza czytnik w chmurze

Opublikowano: 10 sierpnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Amazon uruchomiła Kindle Cloud Reader, aplikację webową, która umożliwia użytkownikom pobieranie i czytanie e-książek bez posiadania czytnika Kindle.

Nowa aplikacja przeznaczona jest przede wszystkich dla przeglądarek internetowych, a zwłaszcza Chrome i Safari (zarówno na komputerach PC, Mac i iPadach). Dlaczego Amazon zdecydował się na tego typu rozwiązanie? Przecież użytkownicy różnych platform mogą pobrać i używać dedykowane aplikacje np. na telefony komórkowe?

Wydaje się przede wszystkim, że Amazon chce udostępnić swoje usługi dla użytkowników wszystkich platform – właśnie przez przeglądarkę internetową. Webowa aplikacja stworzona w HTML5, umożliwia synchronizację posiadanych i czytanych w danym momencie książek pomiędzy wieloma urządzeniami. Do tego pojawiają się tu znane z Kindla funkcje takie jak zakładki, notatki czy dopasowanie preferencji czytania (czcionki, tło itp). Ważną opcją jest również możliwość czytania e-booków bez konieczności połączenia z internetem, w trybie offline.

Amazon wprowadza czytnik w chmurze 1

Kindle Cloud Reader jest jednocześnie odpowiedzią na restrykcje Apple dotyczące aplikacji Amazonu przeznaczonej dla iPada. Producent czytnika musiał – zgodnie z regulaminem App Store – zlikwidować przycisk łączący aplikację ze sklepem Klinde. Teraz właściciele tabletów mogą uzyskać dostęp do tych samych funkcji za pomocą wbudowanej przeglądarki internetowej.

Dawid ZarazińskiAmazon wprowadza czytnik w chmurze

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.