American Express: nie zgadzaliśmy się na nowy Google Wallet

Firma American Express zwróciła uwagę, że spółka Google nie podpisała z nią formalnego porozumienia w sprawie nowej wersji wirtualnego portfela.

Wczoraj informowaliśmy o nowej wersji Google Wallet. Przypomnijmy:

Dotychczas, w wirtualnym portfelu od Google można było przechowywać informacje tylko o karcie CitiMasterCard lub prepaid Google. Teraz do portfolio obsługiwanych kart trafiły wszystkie karty kredytowe i debetowe Visa, MasterCard, American Express i Discover. W nowej wersji użytkownik uzyskuje również możliwość zdalnego zablokowania portfela w przypadku kradzieży lub utraty telefonu.

American Express: nie zgadzaliśmy się na nowy Google Wallet 1

Jak jednak informuje przedstawiciel American Express, firma Google nie podpisała umowy w tej sprawie.

Chcemy mieć pewność, że mobilny portfel Google spełnia nasze standardy w sferze przejrzystości i jasności szczegółów transakcji. W tej chwili American Express nie ma umowy z Google na wykorzystanie naszych kart w Google Wallet – powiedział Bradley Minor z American Express w rozmowie z serwisem TechCrunch. Firma ma możliwość odcięcia użytkownikom Google Wallet dostępu do swoich kart.

Google w krótkim oświadczeniu poinformowała, że od wielu lat akceptuje American Express, Visa, MasterCard oraz Discover w transakcjach online i mobilnych. Firma prowadzi rozmowy z American Express w celu rozwiązania sporu.

Przedstawiciele Visy poinformowali, że mają z Google podpisaną stosowną umowę, podobnie jest w przypadku MasterCard.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top