Android: 200 tys. urządzeń każdego dnia

Opublikowano: 6 sierpnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Każdego dnia aktywowanych jest 200 tys. urządzeń z systemem Android – poinformował podczas konferencji Techonomy Eric Schmidt, szef Google. Jeszcze w maju ta liczba oscylowała wokół wartości 100 tys. urządzeń dziennie.

Android jest obecnie system o największej dynamice wzrostu zdobywania nowych użytkowników. Radzi sobie lepiej niż iOS firmy Apple (choć warto pamiętać, że urządzeń z Androidem jest wiele więcej niż produktów z nadgryzionym jabłkiem), zbliżając się do amerykańskiego wyniku RIM (producenta BlackBerry). Niezmiennie na czele tej stawki pozostaje system Symbian, który aktywowany jest dziennie na 300 tys. urządzeń.

W październiku pojawić ma się testowana właśnie przez deweloperów wersja 3.0 systemu. Popularność Androida może wzrosnąć również przy okazji zapowiadanych „hitów”, czyli urządzeń takich jak Motorola Droid 2, HTC Desire HD, HTC Desire Z czy Samsung Galaxy 3.

Poniżej prezentujemy nagranie, na którym Eric Schmidt opowiada m.in o rozwoju platformy Android.

Źródła: TechCrunch, Unwiredview.com

Dawid ZarazińskiAndroid: 200 tys. urządzeń każdego dnia

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.